NVIDIA, 7 Ay Sonra GeForce Experience Uygulaması İçin Güncelleme Yayınladı: 120 Optimizasyon Profili Eklendi!

13
4
2
1
0
NVIDIA App'ten sonra pabucu dama atılan GeForce Experience uygulaması için Kasım 2023'ten bu yana ilk kez güncelleme yayınlandı.

NVIDIA, yapay zekaya odaklanırken geliştirmeyi ve güncellemeyi unuttuğu(!) GeForce Experience uygulaması için önemli bir güncelleme yayınladı. GeForce Experience 3.28 güncellemesi ile 120'den oyun optimizasyon profili uygulamaya eklenirken, uzun süredir kullanıcıların şikayet ettiği sürücü güncelleme sorununu da çözülüyor.

NVIDIA pek üstüne düşmüyor olsa da GeForce Experience, GeForce GTX serisi ekran kartlarına sahip olanlar da dahil geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. NVIDIA App'in piyasaya sürülmesiyle birlikte geri planda kalan bu yazılım, Kasım 2023'ten bu yana ilk kez güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte Alan Wake 2, Hogwarts Legacy, Horizon Forbidden West ve Diablo 4 gibi popüler oyunlar için 122 yeni optimal ayar profili eklendi.

Sonsuz bir güncelleme döngüsü başlatan hata giderildi

Güncellemenin en önemli özelliği ise bazı kullanıcıların başına gelen sonsuz sürücü güncelleme döngüsü sorununu çözmesi. Söz konusu sorun nedeniyle kullanıcılar sürücüyü indirip yükledikten sonra GeForce Experience'ın GPU'nun güncellenmiş olduğunu algılamıyor ve kullanıcıyı tekrar tekrar aynı süreci tamamlamaya zorluyordu.

GeForce Experience 3.28 güncellemesi ayrıca HDR etkin masaüstü kaydının sona ermesi, performans katmanında fps ve gecikmenin yalnızca "N/A" olarak görünmesi gibi hataları da düzeltiyor. Ayrıca, pencere modunda kullanılan oyunlarda ekran görüntülerinin alınmasını engelleyen sorun da çözüldü. Bu güncelleme, NVIDIA'nın GeForce Experience'ı kapatma planlarını yavaşlatmamakla birlikte, mevcut kullanıcılar için önemli iyileştirmeler sunuyor.

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/nvidia/geforce-experience-update-3-28
13
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
4
2
1
0