OnePlus, Bir Sonraki Amiral Gemisinde 5G Desteği Sunmak İçin Kolları Sıvadı

12
2
1
0
0
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan OnePlus CEO'su, şirketin 5G desteği sunan ilk üreticilerden biri olacağını söyledi. Gelecek yıl tanıtılacak OnePlus 7 ya da 7T'den en az birinin 5G desteği sunması bekleniyor.

OnePlus CEO’su Pete Lau, Şangay’da düzenlenen Mobile World Congress sırasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Qualcomm ile ciddi bir iş ilişkisi içinde olduklarını belirten Lau, bu sayede dünyanın ilk 5G destekli mobil üreticilerinden biri olacaklarını dile getirdi.

Birleşik Devletler’deki pek çok operatör 2018’in sonlarına doğru 5G testleri gerçekleştirecek. Fakat OnePlus’ın yılın ilerleyen döneminde tanıtacağı OnePlus 6T’nin 5G desteğine sahip olması beklenmiyor. Tahminlere göre önümüzdeki yıl tanıtılacak OnePlus 7 ya da OnePlus 7T’den en az biri 5G desteğine sahip olacak.

5G teknolojisinin ticari kullanıma açılmasına çok uzun zaman kalmadı. Hem operatörler, hem tedarikçiler hem de akıllı telefon üreticileri 5G teknolojisini kullanan öncü şirketlerden biri olmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

OnePlus’ın en güncel amiral gemisi olan OnePlus 6, Android ekosisteminin en güçlü cihazlarından biri olarak dikkat çekiyor. Fakat gelecek yıl 5G teknolojisi ile ilgili sesler arttığında şirketin bu unvanını koruması için 5G desteği sunması şart olacak.

Kaynak : https://bgr.com/2018/06/29/oneplus-7-vs-oneplus-6-specs-5g-support/
12
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
2
1
0
0