PlayStation, Fiziksel Mağazalardaki İndirme Kodlarını Sınırlandırıyor

19
5
2
1
0
Sony, PlayStation sahiplerinin PSN hesaplarında kredi olmasa dahi oyunları nakit parayla satın almasını sağlayan dijital indirme kodlarını sağlamayı durduruyor.

Eğer bir PlayStation sahibiyseniz, herhangi bir oyunu ‘nakit para’ ile satın almanın iki yolu bulunuyor. Birincisi, oyunun fiziksel disklerini satın almak. İkincisi ise oyun mağazalarından oyunun dijital indirme kodlarını satın almak. Fakat Sony, oyunlara fiziksel ulaşımı sınırlayacakmış gibi duruyor.

PlayStation tarafından dünya çapındaki tüm GameStop mağazalarında gönderilen notta, ‘Sony, 1 Nisan’dan itibaren hiçbir perakende mağazaya dijital oyun indirme kodları sağlamayacak’ ifadelerine yer verdi. Fiziksel disklere sahip oyunlar, mağazalardaki yerini korumaya devam edecek olsa da, dijital oyunlara yalnızca PSN mağazası üzerinden ulaşabileceksiniz.

Bununla birlikte PlayStation sahipleri, PSN cüzdanlarına kredi yüklemek için oyun mağazalarından kredi kodları satın almaya devam edebilecekler. Ayrıca söz konusu not yalnızca PlayStation oyunlarını kapsıyor. Xbox ya da Switch oyunları için şimdilik benzer bir uygulama söz konusu değil.

 

Kaynak : https://www.techradar.com/news/playstation-ditches-download-codes-at-physical-stores
19
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
5
2
1
0