PlayStation, Twitter'da Birebir Destek Dönemini Sonlandırıyor

6
3
2
1
0
Şimdiye kadar kullanıcılarının sorularına Twitter üzerinden birebir cevap veren PlayStation, bu uygulamaya devam etmeyeceğini açıkladı. Karar 1 Ağustos'ta yürürlüğe girecek.

Günümüzde firmalar, tüketicilerinin memnuniyeti için sosyal medyayı etkili bir araç olarak kullanıyor. Pek çok firmanın Twitter, Instagram ya da Facebook üzerinden soruları cevapladığı bilinen bir gerçek. Bu firmalardan biri olan PlayStation, Twitter cephesinde önemli bir değişikliğe gidiyor.

Bundan sonra PlayStation kullanıcıları, PlayStation ile Twitter'dan birebir destek işlemi gerçekleştiremeyecek. Hizmeti sonlandırma kararı alan PlayStation, 1 Ağustos'tan itibaren Twitter'dan gelecek destek taleplerini değerlendirmeyecek. 

Çözüm için firmanın sitesine gidilecek

ps5

Hizmet sona erdirildiğinde PlayStation kullanıcıları, bir sorunla karşılaştıklarında çözüm için firmanın sitesine yönlendirilecek. Sitede sıkça sorulan sorularda ve yardım makalelerinde aradığı çözümü bulamayan kullanıcılar, yine site üzerinden destek alabilecekler.

Sony'nin bu kararının arkasında yatan nedenler şu anda bilinmiyor. Şu anda hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 oldukça popüler olduğu için firmanın yoğun bir sosyal medya trafiğiyle karşılaşmış olması, buradaki yığılmayı doğrudan site üzerinden çözmeyi amaçladığını varsaymak oldukça mantıklı olacaktır. Sony ayrıca yakın zamanda Bungie'yi almak için ciddi bir meblağ ödemişti, bu yüzden de masrafları azaltmak adına böyle bir yöntem izlemiş olabilirler.

Öte yandan oyunseverler bu durumdan pek de memnun değiller. Pek çok kullanıcı, Twitter üzerinden doğrudan etkileşime geçmenin ellerindeki tek doğrudan yardım alma yolu olduğunu söylüyor. Kullanıcılar PlayStation'ın destek birimini de hali hazırda yetersiz olmakla itham ediyor.

Öte yandan Sony kullanıcıları için doğrudan destek vermeye devam edecek ancak öncesinde kullanıcılarının PlayStation Destek sayfalarında yer alan içerikleri kullanmasını istiyor. Ek olarak, geri ödeme isteme ya da şifre sıfırlama gibi işlemler ise büyük oranda otomatik olarak gerçekleştirilecek.

Kaynak : https://www.eurogamer.net/playstation-ending-one-to-one-customer-support-on-twitter#:~:text=Sony%20has%20announced%20it%20will,a%20reason%20for%20this%20decision.
6
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
1
0