Podcast Sevenlerin Sosyal Medyası Olacak Uygulama "Poddy" Yayınlandı

6
2
1
0
0
Türk girişimciler tarafından kurulan çok sesli podcast platformu Poddy, App Store'da yayınlandı. Uygulama, kullanıcıların ve içerik üreticilerinin birbirleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyor.

Birçok farklı konu hakkında yapılan podcast’ler, her geçen gün daha da yaygınlaşarak birçok insan tarafından dinleniyor. Durum böyle olunca bu tarz sesli içeriklere yönelik hem yerli hem de yabancı birçok girişimi de görüyoruz.

Londra’da temelleri atılan ve Cüneyt Göktürk ve Erman Darıcı isimli iki Türk tarafından geliştirilen “Poddy” isimli platform da bunlardan biri. Podcast seven kişilere farklı bir deneyim yaşatmayı planlayan uygulama, geçtiğimiz günlerde resmen yayınlandı.

Poddy, podcast dinleyicilerinin ve üreticilerinin etkileşime girmesine olanak tanımasıyla adeta bir sosyal medya platformu

24 Şubat Cuma günü kullanıcılarla buluşan ve 40 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen Poddy, kendini “yepyeni ve çok sesli podcast platformu” olarak tanımlıyor. Kullanıcıların hem sesli içerikler hem de etkileşim fonksiyonlarından yararlanmasını sağlayan uygulamayla, dinleyicilerin de seslerini duyurabileceği ve içerik üreticilerinin dinleyicilerle iletişim kurabileceği belirtiliyor.

Poddy, içerik üreticileri ve dinleyiciler arasında etkileşim olanağı sunarak tüm kullanıcıların sesini duyurmasını sağlaması, aynı zamanda Podcast yayını yapma ve dinleme olanağı da sunmasıyla adeta bir sosyal medya görevi görüyor. Uygulamanın yayınlandıktan sonra 5 gün içinde 1000’den fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştığını ekleyelim.

Bunların dışında Poddy de popüler sosyal medya platformlarında gördüğümüz yorum, beğeni ve paylaşım gibi etkileşim özelliklerinin de yer aldığı da söyleniyor. Paylaşım tarafında ise “podcaps” ismi verilen bir içerik türü yer alıyor. Uygulama, podcaps’i “Poddy üzerinden paylaşabildiğiniz 60 saniyelik ses kayıtları” olarak tanımlarken kullanıcıların, beğendiği podcast’in 60 saniyeye kadarlık bir kısmını alıntılayarak podcaps oluşturulabileceğini söylüyor.

Ayrıca kişiselleştirilmiş profiller, takipleşme, yeni içeriklere hızlı şekilde ulaşmayı sağlayan bir “keşfet” bölümü de uygulamada var. Poddy de yeni podcast içeriklerinin farklı cihaz ve uygulamalara gerek kalmadan oluşturulması ve düzenlenmesi mümkün.

Çok sesli olma özelliğiyle podcast dünyasında oyunun kurallarını değiştirmeyi amaçlayan uygulama şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için çıkış yaptı.

Poddy'i indirmek için;

6
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
0
0