Sizi Portal Oyununda Zafere Götürecek 10 Taktik

10
1
0
0
0
Bulmacaları çözerken kafayı yiyeceğiniz, hem beyninizi hem de elinizi hızlı kullanmanız gereken efsanevi oyunlardan bir tanesi olan The Portal: Companion Collection oyununda sizleri zafere götürecek taktikleri Portal oyunu taktikleri listemizde bir araya topladık. Dilerseniz hiç lafı uzatmadan taktiklerimize geçelim.

Zaman zaman bizleri eğlendirecek, zaman zaman ise düşünmekten çıldıracağımız hale getirecek oyunlardan bir tanesi olan Portal: Companion Collection, şu an bildiğimiz en iyi bulmaca oyunlarının başında geliyor. 2022 yılında Valve tarafından yayımlanan bu efsanevi oyun, bu yılın başlarında tanıtılmıştı ve geçtiğimiz aylarda ise Nintendo Switch platformuna çıktı.

Biz de henüz taze olan bu oyunda sizleri daha da başarıya götürecek birkaç taktik hazırladık. Bu taktikler sayesinde oldukça kafa karıştırıcı olan Portal: Companion Collection oyununda daha hızlı ilerleme kat edebilir, oyunun mantığını çok daha hızlı kavrayabilirsiniz. Dilerseniz hiç uzatmadan sizleri zafere götürecek portal oyunu taktikleri listemize geçelim.

Bulmacaların diğer çözümlerini de keşfedin

portal oyun taktikleri

Oyunun hikayesine baktığımızda, çözmeniz gereken bir dizi bulmaca bizi karşılıyor. Her ne kadar ilk başlarda bu bulmacalar kolay gibi gelse de, oyun ilerledikçe oldukça zor bir hale gelmeye başlıyor. Genellikle oyun içerisinde bulmacayı çözerken tek bir noktaya odaklanıyoruz. Ama Portal’da karşınıza çıkan bulmacaları çözmek için farklı yollar arayarak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Kafanızdan duman çıkmasını engellemek için sürekli mola vererek oynayın

portal 2

Bazı bulmacalar sizi duvarları yumruklayacak, neredeyse çıldıracak hale getirebilir. Bu tarz durumlarda bulmacayı çözmekte inatlaşmak yerine, birkaç dakika dinlenmeyi ve sakinleşmeyi deneyin. Hatta, olabildiğinde sizleri sakinleştirecek aktiviteler gerçekleştirin ve tekrardan bulmacanın başına oturun. Çünkü, oldukça zor olan bulmacanın karşısında sinirli bir şekilde çözmeye kalkışmanız tamamiyle beyhude bir çabadan ibaret oluyor. Eğer o esnada oyuna ara verip, sakin bir kafayla tekrar dönerseniz aslında oldukça kolay bir bulmaca olduğunu fark edeceksiniz.

Köşeleri ve kızılcıkları keşfedin

portal 2 taktikleri

Aperture Science’ı kurabilmek için oldukça fazla zaman harcamanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu seviyeye gelene kadar keşfetmeniz gereken oldukça fazla detay var ve bu detaylara odaklanmanız sizin işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Oyunu oynarken gözünüze asla çarpmayacak detayları bile dikkatlice inceleyin, faydasını göreceksiniz.

Hangi renk portalını kullandığınızı takip etmelisiniz

portal 2 bulmaca

Havadayken veya hareket halindeyken ve Portal’da başınıza gelebilecek herhangi bir aksiyon anında portallara ateş etmeniz gerekebilir. Bu nedenle portalları iyi takip etmeli, hangi portalı kullanmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Yanlış portalı seçmek, sizi onca emeklerinize rağmen baştan başlamaya sürükleyebilir. Önemli olan dikkatiniz ve refleksleriniz.

Portal sistemi her ne kadar karmaşık gibi görünse bile, oldukça basit bir sistem üzerinde işliyor. Başlık portallarını oluşturan bazı silahlar bulunuyor. Bu silahlar ile mavi portal yerleştirildiğinde, turuncu portala götürüyor. Elbette, turuncu portal yerleştirildiğinde ise mavi portala götürüyor. Ayrıca, ilk mavi portalı vurduktan sonra diğer odaya geçiyorsunuz. Eğer ikinci mavi portalı da vurursanız, ilk mavi portal yok oluyor.

Oyun içi öğeleri en iyi şekilde kullanmaya çalışın

portal 2 nintendo switch

Gelelim Portal taktikleri arasında en önemlilerden bir tanesine. Oyunumuz, Aperture Science’da geçirdiğiniz süre boyunca sizlere test edebilme imkanı sunduğu oldukça fazla mekanizma veriyor. Size ateş eden robotlar, kameralar, lazerler ve daha tehlike dolu birçok şeyden bahsediyoruz. Bu mekanizmaları çok ama çok iyi kullanmanız gerekiyor. Örneğin, robotik bir ceset aldığınızda birkaç mermi sıkıştırabilir, bir düğmeyi tartabilirsiniz. Ve bir lazeri doğru hedefe sabitlemek, düşmanlarınızdan bazılarını daha kolay yakalamanızı sağlar.

Tüm beyaz alanları bulduğunuzdan emin olmaya çalışın

The Portal: Companion Collection

Beyaz hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmanız oldukça önemli olmakla birlikte, bazı alanlarda oyun aydınlatması sizleri yanıltabilir. Yüzey beyaz olsa bile, aydınlatmadan dolayı bunu fark edemiyor olabilirsiniz. Bu nedenle bulmacaları çözerken çok daha dikkatli ve tüm dikkatinizi oyuna veriyor olmanız gerekiyor.

Co-Op oynayın

Portal 2 co-op oyun modu

Yeni portal ile birlikte co-op modu ile birlikte geliyor. Sizinle birlikte bir arkadaşınız da, GladOS tarafından inşa edilen robotu kontrol edebilir ve ikili oyuncular için tasarlanan özel bulmacaları çözebilirsiniz. Bu sayede, sizin çözemediğiniz anlarda arkadaşınız, arkadaşınızın çözemediği anlarda ise siz destek sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, oyunu bir arkadaşınız ile birlikte oynamak, daha hızlı sonuçlar elde etmenizde büyük fayda sağlayacaktır. Oldukça kafa karıştırıcı bu zorluk seviyesi, iki oyuncuya karşı oldukça heyecan verici olacaktır.

Odalardan hızlı bir şekilde geçmeye çalışın

portal 2 taktikleri

Portal’daki bulmaca odaları zaman zaman oldukça büyük olabiliyor. Bu tarz durumlarda ise, odanın etrafında dolaşmak artık bir süre sonra çok daha fazla kafa karıştırıcı oluyor. Bu odalardan hızlıca geçmek için yürüyün ve zıplayın. Bu sayede, oldukça büyük olan odalarda bile zaman kazanabilirsiniz.

Joystick yerine başka bir şey kullanın

portal 2 zafere götürecek 10 taktik

Oyun oynarken en iyi hedefi alabilmeniz için usta olduğunuz konsolu kullanmanız gerekir. Oyun, Nintendo Switch’te piyasaya sürüldü ve kullanıcıların çoğunluğu bu oyunu joystick aracılığıyla oynuyor. Eğer joystick kullanımına alışkın değilseniz, alternatif çok daha farklı yollar bulmanız gerekiyor.

Pratik yapın

Portal 2

Portal oyununu oynuyorsanız, oldukça kaliteli nişan yeteneğine sahip olmanız gerekmektedir. Nişan yeteneğinizi geliştirmek, en refleks gerektiren anlarda bile hata yapmamak için sık sık antreman yaparak elinizi geliştirin. Bu sayede oyunda çok daha iyi performanslar alacağınıza eminiz.

Sizler için portal oyununda çok daha hızlı hareket etmenizi, zafere çok daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak portal oyunu taktiklerini bir araya topladık. Siz de bu adımları uyguladığınızda, oyun oynarken çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Oldukça büyük bir zihin yorgunluğu yaratan bu oyunda, en önemli konulardan bir tanesi tamamiyle sakin ve soğuk kanlı kalabilmek diyebiliriz. Çünkü bu oyunu sinirli bir haldeyken oynamanız, sizlere çok daha fazla hata yaptırarak olduğunuz yerde sekmenize neden oluyor. Sizler daha önce Portal’ı oynadınız mı? Eğer sizlerin de taktikleri var ise bizimle paylaşmayı unutmayın.

10
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
1
0
0
0