Telefonlar, 5 Dakikada Şarj Olacak: Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Duyurdu

23
7
3
1
1
Redmi, akıllı telefonlara 300 watt hızlı şarj desteği getiren yeni teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji ile 4.100 mAh kapasiteli bataryası bulunan bir akıllı telefon, sadece 5 dakikada tam şarj oluyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin alt markası olarak ticari yaşamını sürdüren Redmi, akıllara durgunluk veren yeni bir hızlı şarj teknolojisi tanıttı. Tam 300 watt hızlı şarj desteği sunan bu teknoloji, 4.100 mAh kapasiteli bir bataryası bulunan özel bir Redmi Note 12 Discovery Edition'ı sadece 5 dakikada şarj etti. 

Hızlı şarj desteği pek çok kullanıcı için önemli olsa da akıllı telefonlar, ultra yüksek güçleri karşılayabilecek kadar dayanıklı değiller. Hız arttıkça başta batarya olmak üzere akıllı telefonun sağlığını korumak giderek zorlaşıyor. Bunun bilincinde olan Redmi, 300 watt hızlı şarj teknolojisi için bir dizi özel teknoloji kullandığını, 50'den fazla koruma ögesinin entegre edildiğini ifade ediyor.

Redmi'nin 300 watt hızlı şarj teknolojisinin kullanılabilir olup olmayacağı belli değil

Redmi 300W hızlı şarj

Redmi, Weibo üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada hızlı şarj teknolojisi ile ilgili detay vermedi. Yani bu teknolojinin akıllı telefonlara ulaşıp ulaşmayacağı henüz net değil. Sektördeki diğer akıllı telefonlara baktığımızda, 45-66W hızlı şarjın oldukça yaygın ve tüketiciler tarafından da kabul görmüş olduğunu görüyoruz. Peki bunlardan daha yüksek hızlı şarj desteği sunan hiç mi telefon yok? Elbette var. Basit bir örnek vermek gerekirse Redmi Note 12 Explorer Edition'da 210 watt hızlı şarj bulunuyor.

Teknoloji şirketi, geliştirdiği hızlı şarj desteği ile ilgili bir video paylaştı. Bu video, bataryası boş olan telefonun sadece 30 saniyede yüzde 5 şarj edildiğini gözler önüne seriyor. Telefonun yüzde 50 şarj edilme süresi ise 2 dakikadan biraz daha uzun sürüyor. 5. dakikaya geldiğimizde ise telefonun yüzde 100 şarj olduğunu görüyoruz. 300 watt hızlı şarj destekli bir telefonun piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Redmi'nin 300 watt hızlı şarj teknolojisini test ettiği demoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://wccftech.com/redmi-has-just-revealed-its-crazy-300w-charging-tech/
23
7
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
23
7
3
1
1