Samsung, Huawei Mate 30 Lansmanını Google Üzerinden Trolledi

87
55
23
4
4
Çinli teknoloji devi Huawei'nin Münih'te düzenlediği tanıtım etkinliği, Samsung tarafından trollendi. Samsung'un trolleme girişimi, Latin Amerikalı müşterilerine gönderdi e-postanın yayılmasıyla ortaya çıktı. Samsung'un gönderdiği e-postanın başlığının "Güncellemelerin, uygulamaların ve Google hizmetlerinin keyfini çıkarın." olması ve içerikte yer alan görseller, bu e-postanın bir troll girişimi olduğunu gözler önüne serdi.

Akıllı telefon sektörü, son dönemlerin en hareketli süreçlerinden bir tanesini yaşıyor. Bir yandan teknoloji devlerinin yeni modelleri peş peşe tanıtılırken diğer yandan da Çinli teknoloji üreticilerin dikkat çeken özelliklerle dolu telefonları piyasaya sürülüyor.

Akıllı telefon sektörünün zirvesinde Güney Koreli teknoloji devi Samsung bulunuyor. Samsung'u ise, mayıs ayından beri ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarına kurban giden Huawei takip ediyor. Üstelik Çinli teknoloji devi, dün tanıttığı yeni amiral gemilerinde Google servislerinin yer almadığını açıkladı. Üstün özelliklerde dolu olan Huawei Mate 30 Pro'nun Google servisleri olmadan ne kadar satabileceği, ciddi bir merak konusu.

Huawei Mate 30 Pro

Şimdi ise Samsung'un, Huawei'nin dün yaptığı lansman etkinliklerini trollediği hem de bunu Google üzerinden yaptığı ortaya çıktı. Yaşanan troll olayı, Latin Amerika ülkelerinin gündemine oturdu.

Samsung'un yapmış olduğu bu trolleme, Latin Amerika'daki tüketicilere gönderilen bir e-posta sonucunda ortaya çıktı. Gönderilen e-postada Samsung, "Güncellemelerin, uygulamaların ve Google hizmetlerinin keyfini çıkarın." anlamına gelen "Disfruta de actualizaciones, apps y servicios Google" başlığına yer vermişti.

Sadece bununla da yetinmeyen Samsung, Galaxy Note 10 serisinde bulunan ancak Huawei Mate 30 serisinde bulunmayan Google servislerini gösterdiği bir görüntü ve bu görüntünün de üzerine Samsung ile Google'ın logolarını eklemişti. Dilerseniz şimdi de Samsung'un Latin Amerika'daki müşterilerine göndermiş olduğu o e-postanın ekran görüntüsüne bakalım.

Samsung e-posta

Anlaşılan o ki akıllı telefon sektörünün bir numaralı ismi Samsung, sektörün iki numaralı ismi Huawei'nin içerisinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçten faydalanmak ve bu sayede de kendisine daha çok müşteri çekmek için aralarında trollemenin de dahil olduğu her yolu deneyecek.

Elbette Samsung, bu e-postayı tanıtım amaçlı da göndermiş ve konuyla Huawei'nin hiçbir ilgisi de olmayabilir. Ancak Samsung'dan şu ana dek bu yönde bir açıklama gelmedi.

Kaynak : https://www.androidcentral.com/samsung-trolls-huawei-bragging-about-its-close-ties-google-email-blast
87
55
23
4
4
Emoji İle Tepki Ver
87
55
23
4
4