Samsung Türkiye’den Akıllı Telefon Sahiplerini Yakından İlgilendiren Yeni Servis Açıklaması

93
19
11
2
2
Dünyanın en çok satış yapan akıllı telefon firması Samsung’dan gelen haber kullanıcılarını sevindirecek. Samsung, 1 saatte hızlı servis dönemini başlatıyor.

Mobil cihaz ve akıllı telefon sektörü artık küresel çapta yavaşlamış durumda ve yeni cihazlardaki teknolojik ilerlemeler eskiden olduğu gibi büyük atılımlar getirmiyor. Bu da firmaların öne çıkmak için servisleri ve hizmet kalitesini daha ön plana çıkarmasının temelini oluşturuyor.

Samsung, yeni servis anlayışını İstanbul Mecidiyeköy’deki Akıllı Servis Merkezi’nde duyurdu. Akıllı Servis Merkezi ve yenilenen 14 Samsung Servisi ile müşteri taleplerinin yüzde 90’ı 1 saat içerisinde karşılayabiliyor. Müşteriler ayrıca Samsung Members veya Çağrı Merkezi aracılığıyla bulundukları yerde sorunlarına çözüm bulabiliyorlar.

Samsung Akıllı Servis Merkezi’nde müşterilere Samsung’un özel eğitim verdiği çalışanlar yardım ediyor. Bu aşamadan sonraki dört dakika içerisinde müşteriler yetkili bir uzmana yönlendiriliyor.

Akıllı Servis Merkezlerinde çalışan teknisyenler, cihazlardaki arızaları bir saat içerisinde gideriyor. Cihazın sorunu bu süre içerisinde çözülemeyecek ise müşterilere yedek akıllı telefon hizmeti veriliyor. Cihaz değişimi gereken durumlarda ise kullanıcılara açılmamış ambalajıyla bir telefon veriliyor.

Samsung Electronics Türkiye’nin kullandığı bu yöntem dünya üzerinde ilk olarak ülkemizde uygulanıyor. Genel Merkez tarafından örnek bir proje olarak görülen bu sistem yakından inceleniyor. Firmanın Türkiye Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Uğurlu, “Yeni servis anlayışımızı müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz ederek oluşturduk. Servis anlayışındaki bu yeni dönemle birlikte Samsung’dan teknik destek almak veya cihazına bakım yaptırmak hızlanıyor ve kolaylaşıyor. Şu anda Türkiye’nin 6 ilinde bulunan 14 merkez Akıllı Servis Merkezi standartlarına kavuşturuldu. Haziran ayı içinde bu sayıyı 9 ilde bulunan 21 merkeze çıkartacağız.’’diyor.

Samsung’un Samsung Members uygulaması ve çağrı merkezi de müşterilere destek sunmaya devam ediyor. Samsung'un bu yeni servis ile ilgili hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/samsungtan-bir-saatte-hizli-servis-donemi-41206226
93
19
11
2
2
Emoji İle Tepki Ver
93
19
11
2
2