Sharp, 8K'da 120 Hz Görüntü Veren AIO Bilgisayar Üzerinde Çalışıyor

10
5
2
0
0
Sharp, Toshiba için yüksek kaliteli AIO bilgisayarlar üzerinde çalışıyor.

Sharp, Toshiba ile yaptığı anlaşma kapsamında yeni AIO (All-in-one, hepsi bir arada) bilgisayar için yüksek kalitede bir ekran tasırımı yaptı.

Yeni bilgisayar için herhangi bir isim belirtilmemişti, ancak geçtiğimiz günlerde bilgisayarın isminin Dynabook olacağı açıklandı.  Yeni Dynabook 31,5 inç ekrana sahip 8K IGZO panel ve 800 nit parlaklık değerine ulaşabilen bir AIO ekrana sahip. Ekranın yenileme hızı 120Hz, bu da gerçekten hızlı detay anlamına geliyor.

Ekran, HDMI 2.1 ve  DisplayPort 1.4 sayesinde 8K veya 4K videoları 120 Hz'de çalıştırabilecek. Ancak bilgisayarınızda dört tane Nvidia GeForce RTX 2080 Ti olsa bile, bunlar bir oyunu 8K/120 FPS değerinde oynayabilmeniz için yeterli değil.

Söylenenelere göre yeni Dynabook iş verimliliğini artırmak için tasarlanmış bir bilgisayar. Bilgisayar, daha çok video ve grafik kalitesine odaklanıyor. Ayrıca Dynabook’un ekstra güçlü Nvidia Quadro grafik işlemileri ile gelmesi de beklentiler arasında.

Ek olarak Dynabook modelinde ekran kartının ve belleğin yükseltilebilir olacağı söyleniyor. Bu, AIO bilgisayarlarda yapılaması zor olan bir şey.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/sharp-is-working-on-a-new-dynabook-aio-with-an-8k-120hz-display
10
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
5
2
0
0