S.T.A.L.K.E.R. 2 Süresiz Olarak Ertelendi: Ön Sipariş Veren Oyunculara Para İadesi Yapılacak!

25
3
1
0
0
Microsoft'un Xbox oyuncularına gönderdiği e-postaya göre S.T.A.L.K.E.R. 2, süresiz olarak ertelendi. Şirket, oyunculara para iadesi yapmaya başladı.

Yaşattığı gerilim ile oyun dünyasına adını kazıyan oyunlardan olan S.T.A.L.K.E.R., uzun zamandır ikinci oyunuyla yolunu gözletiyor. Oyunun Ukrayna merkezli geliştiricisi GSC Game World ise, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile birlikte doğal olarak tüm planlarını ertelemek zorunda kalmıştı. Geliştirici ekip, savaş ortamında oyun geliştirmeyi sürdürürken bugün kötü bir haberin adım sesleri geldi.

Geçtiğimiz aylarda ön siparişe açılan S.T.A.L.K.E.R. 2’yi satın alan Xbox oyuncuları, üzücü bir e-posta almaya başladı. Microsoft, oyunculara gönderdiği e-postada ön siparişin iptal edildiğini ve paranın iadesine başladıklarını açıkladı. Bunun sebebi ise çok daha üzücüydü.

S.T.A.L.K.E.R. 2 alanlara para iadesi yapılacak

stalker 2

Son olarak geçtiğimiz haziran ayında 2023 yılına ertelenen S.T.A.L.K.E.R. 2, Microsoft’un mesajında yer alan detaylara göre süresiz olarak ertelendi. Geliştirici şirket henüz resmi bir açıklama paylaşmadı. Dolayısıyla bu ertelemenin oyunun sadece Xbox sürümünü mü yoksa tüm sürümlerini mi ilgilendirdiği henüz net değil.

Xbox oyuncuları, S.T.A.L.K.E.R. 2 ön siparişleri için iade almayı sürdürürken Microsoft da bir yandan oyunun ön sipariş ile satın almasının önüne geçti. S.T.A.L.K.E.R. 2’nin geliştiricileri, son olarak savaştan nasıl etkilendiklerini gösteren bir video paylaşmışlardı:

Kaynak : https://www.eurogamer.net/stalker-2-pre-orders-being-refunded-due-to-release-delay
25
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
25
3
1
0
0