Steam'den İndirim Kovalayanların İşini Kolaylaştıracak Özellik: Oyunların Son 1 Aydaki En Düşük Fiyatını Gösteriyor

15
2
1
0
0
Steam, bir oyunun son 30 gündeki en düşük fiyatının gösterilmesini sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Şu an için sadece Avrupa Birliği'ndeki Steam kullanıcılarına ulaşan özellik, ilerleyen dönemlerde tüm dünyaya yayılabilir. Bu özellik sayesinde oyunların yakın zamanda büyük bir indirim ya da zam alıp almadığı görülebilecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Steam'in sessiz sedasız kullanıma sunduğu bu yeni özellik, bir oyunun son 30 gündeki en düşük fiyatının ne kadar olduğunu gösteriyor. Ancak bu özellikten en azından şu an için sadece Avrupa Birliği ülkelerindeki kullanıcılar faydalanabilecek. Çünkü bu özellik, Avrupa Birliği'nin "şeffaflık" ilkesi gereğince yürürlüğe giren bir kanunun Steam'e yansıması olarak karşımıza çıktı.

Steam'deki yeni özellik şu an için AB özelinde olsa da bu durum değişebilir. Değişmesi halinde oyuncuların işine yarar. Çünkü bazı geliştiriciler, Steam'deki kampanyalardan önce fiyat artışı yapıp, daha sonra yeni fiyat üzerinden indirim yapabiliyorlar. Oyuncular, oyunların son 1 aydaki en düşük fiyatını görerek yakın zamanda bir indirim alıp almadığından ya da zamlanıp zamlanmadığından da haberdar olacaklar.

Steam'deki yeni özellik işte böyle görünüyor:

Steam

Yukarıdaki ekran görüntüsü, Steam'in yeni özelliğinin nasıl kullanılacağını gözler önüne seriyor. Buna göre bir oyunun Steam sayfasına girildiği zaman, küçük bir tablo gösterilecek. Bu tabloda şimdiki fiyat, 30 günün en düşük fiyatı ve indirimli fiyatlar bulunacak. Above Snakes oyunu üzerinden anlatacak olursak; oyunun normal fiyatı 24,99 euroyken, indirime girmiş ve 22,49 euroya düşmüş. Bu indirim, oyunu son 30 gün içindeki en düşük fiyatına getirmiş durumda.

Buna benzer bir özelliği Türkiye'de de kullanabilirsiniz!

Steam'deki veritabanı istatistiklerini tutan üçüncü taraf platform SteamDB, bundan uzun zaman önce bir eklenti tasarladı. Google Chrome'a kurabileceğiniz bu eklenti, yukarıda anlattığımıza benzer bir özelliği Steam'e entegre ediyor. Buradaki bağlantı üzerinden ulaşabileceğiniz eklenti, oyunun tüm zamanlardaki en uygun fiyatının kaç TL olduğunu görmenize yardımcı oluyor. Ayrıca SteamDB'nin web sitesinde tüm oyunların fiyatlarının zaman içinde nasıl değiştiğini görebileceğinizi de belirtelim.

SteamDB'nin eklentisi işte böyle görünüyor:

steamdb eklenti

Kaynak : https://www.techradar.com/news/this-new-steam-update-will-show-you-the-lowest-price-a-game-has-sold-for-in-the-last-30-days
15
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
2
1
0
0