• Anasayfa
  • Otomobil
  • Teknoloji Bakanı, F1 Pistini Test Ederken Spin Attı [Video]

Teknoloji Bakanı Varank, F1 Pistini Test Ederken Otomobiliyle Spin Attı [Video]

244
44
13
11
3
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Park'ta test sürüşü gerçekleştirirken spin atarak pistten çıktı. Olayın ardından açıklamalarda bulunan Bakan Varank, bir sağlık sorunu olmadığını ifade etti.

Dünyanın en popüler motor sporları organizasyonlarından Formula 1’e 9 yıl sonra yeniden Türkiye’nin ev sahipliği yapacak olması nedeniyle İstanbul Park’ta kısa bir test sürüşü gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, büyük bir tehlike atlattı. 

Avitas Genel Koordnatörü Halid Avdagiç co-pilotluğunda dünya rallikros yarışlarında da boy gösteren 310 beygir gücündeki yerli ralli otomobili ile 5,3 kilometre uzunluğundaki pistte iki tur test sürüşü gerçekleştiren Bakan Varank, ilk turu sağ salim tamamlasa da ikinci turda spin attı.

bakan varank

Olayla ilgili olarak turu tamamladıktan hemen sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Varank, “Ufak bir spin attık. Frene çok bastığım için boşalmış. Onun için bir sıkıntı yaşadık ama zor bir iş bu. Herkes işini yapması lazım. İnşallah omzum ağrımaz ama gece.” diyerek bir şeyinin olmadığını bildirdiği.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın spin atarak pistten çıktığı video

Kaynak : https://www.trthaber.com/haber/gundem/bakan-varank-310-beygirlik-aracla-spin-atti-pistten-cikti-514435.html
244
44
13
11
3
Emoji İle Tepki Ver
244
44
13
11
3