Telefonların Öngörü Kralından Samsung İçin Grafen Batarya Açıklaması

74
5
1
1
0
Twitter'ın önemli isimlerinden Evan Blass, Samsung'un 2020 veya 2021 yılına kadar en az bir akıllı telefonunda grafen yapılı bataryanın kullanılacağını ifade etti.

Samsung, Galaxy Note7'yi piyasaya sürdüğü 2016 yılında büyük bir şok yaşamıştı. Telefonların bataryasının durduk yere patlaması, Samsung'un başını ciddi anlamda ağrıtırken şirkete olan güvenin azalmasına da neden olmuştu.

2017 yılına gelindiği zamansa Samsung, lityum iyon pillere oranla beş kat daha hızlı şarj olabilmeyi sağlayan "Grafen Top" isminde bir madde geliştirdiklerini açıklamıştı. Bu maddenin temeli dünyanın en özel maddelerinden bir tanesi olduğu kabul edilen grafenin özel bir haliydi. Şimdiyse bu malzemeyle ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

samsung batarya

Bu iddiaların sahibi, Twitter'dan yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeyi başaran ve teknoloji şirketlerinin yeniliklerini henüz duyurulmadan kamuoyu ile paylaşan Evan Blass'a ait. Blass, Samsung'un 2020 veya 2021 yılında kadar en az bir akıllı telefonunda grafen yapılı bir batarya kullanacağını ifade etti. Ancak Blass, bu telefonun Samsung'un hangi serisine ait olacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Blass, grafen yapıdaki bataryaların sadece yarım saat içerisinde tam dolum yapabileceğini, maliyetlerin düşük olacağını ve batarya kapasitesinin artacağını da belirtti. İlerleyen dönemlerde Samsung'un nasıl bir strateji izleyeceğini hep birlikte görebileceğiz.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/samsung-rumored-to-have-phone-with-graphene-battery-next-year/
74
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
74
5
1
1
0