Tetris'i Modern Döneme Uyarlayan Tetris Effect'in PC İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu

16
2
1
1
1
Yılların eskittiği fakat gönüllerden düşmeyen oyun Tetris, Kasım 2018 tarihinde tamamen yeniden düşünülerek günümüz oyun mantığına uyarlanmış ve ortaya Tetris Effect çıkmıştı. O zaman sadece PS4 için var olan oyun, şimdi de PC platformu için Epic Games mağazasına geliyor.

Tetris Effect, klasik Tetris’de yaşadığınız eğlenceden biraz daha farklı bir tecrübe sunan bir oyun. Dünyanın en popüler bulmaca oyununun yeniden tasarlanmış hâlinin olan Tetris Effect'in yapımcıları, aynı zamanda daha önce "mbce Lumines" ve "Rez Infinite" gibi yapımların geliştiricileri konumundalar. Ayrıca oyun Oculus Rift ve HTC Vive sanal gerçeklik cihazları ile tamamen uyumlu.

Tetris Effect’in PC sürümü, 4K veya daha fazla çözünürlükte (Dikey Eşitleme kapalı olacak şekilde) oynanabilecekken PS4’te bulunmayan 2D oynama seçeneği veya sanal gerçekçi destekleri de bu sürümde yer alıyor.

tetris effect

Oyuncular yeni ‘Bölge’ mekaniği sayesinde zamanı (dolayısılya Tetriminosları) durdurabilecek ve aslında yapmak istemedikleri bir hamleyi tersine çevirebilecekler. Bu özellik sadece hatalı hamleyi tersine çevirmek için değil, oyun sırasında rastgele gelen ekstra materyalleri de toplamak için faydalı olabilir.

Müzikler, arka planlar, sesler, ses efektleri, yani her şey Tetriminos’lara yansıyıor. Oyunun 30’dan fazla aşamasını 10’dan fazla farklı mod ile bitirmeyi deneyimlemek, gerçekten yapmak isteyeceğiniz bir şey olabilir. Oyunun PC sürümü 23 Temmuz'da çıkacakken, hazırlanan duyuru fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://gematsu.com/2019/07/tetris-effect-coming-to-pc-on-july-23
16
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
16
2
1
1
1