The Sandman'in Yazarından "2. Sezon Gelecek mi?" Sorularına Yanıt

13
3
3
3
0
The Sandman'in Yazarından "2. Sezon Gelecek mi?" Sorularına Yanıt
Bir çizgi roman efsanesi olan Sandman, geçtiğimiz hafta uzun bir bekleyişin ardından Netflix ekranlarındaki yerini almıştı. Dizinin ikinci sezonunun gelip gelmeyeceği tartışmalarına, dizinin uyarlandığı romanın yazarı Neil Gaiman da katıldı.

The Sandman 1989 yılında yayınlandığında büyük bir sansasyon yaratmıştı. Neil Gaiman'ın kaleminden çıkan eser, 1996 yılına kadar yayınlandı ve pek çok büyük ödül kazandı. Karanlık ve gotik teması, benzersiz çizimleri ile Sandman, ancak 2022 yılında bir dizi olarak karşımıza çıktı. 

Netflix'in bugüne kadarki en pahalı yapımı olan Sandman'in devam edip etmeyeceği konusunda tartışmalar devam ediyor. Her ne kadar dizinin hayran kitlesi ikinci sezondan neredeyse emin olsa da, söz konusu Netflix. Platform sevilen dizileri iptal etmesiyle sık sık gündeme geliyor. 

İkinci sezondan Gaiman da emin değil

5 Ağustos'ta Netflix ekranlarında prömiyerini yapan The Sandman dizisinin bir hayranı, Twitter'da dizinin ikinci sezonu için kesin tahminlerde bulundu. Bu tahminlere yanıt veren Gaiman ise, Netflix'in devam etmeden önce ilk sezonun ilk bir ayındaki performansını incelemek isteyeceğini ifade etti. Belki dizinin yeni eklenen bonus bölümü sayesinde yapım, Netflix'in beklentilerini karşılayabilir.

Neil Gaiman, Sam Keith ve Mike Dringenberg'in yarattığı The Sandman çizgi romanını ekrana uyarlayan dizinin yapımcıları olarak Allan Heinberg, David S. Goyer, Neil Gaiman ve Mike Barker'ın ismi jeneriklerde yer alıyor. Dizinin merkezinde rüyaların ve kabusların beden bulmuş hali olan Sandman/Morpheus (Tom Sturridge) karakteri yer alıyor. Öne çıkan devamlı karakterler arasında Kuzgun Matthew'ı seslendiren Patton Oswald ve Lucienne'i canlandıran Vivienne Acheampong yer alıyor. 

The Sandman şu anda Netflix'te ülkemizde en çok izlenen ikinci yapım durumunda bulunuyor. Benzer bir durum küresel sıralamalarda da karşımıza çıkıyor. Bakalım bu izlenme sayıları, oldukça pahalı bir yapım olan The Sandman'in ikinci sezon onayı almasını sağlayabilecek mi?

Kaynak : https://collider.com/sandman-season-2-renewal-status-neil-gaiman-comments/
13
3
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
3
3
0