Yerli Otomobil Togg'un Avrupa'da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Açıklandı

32
11
2
1
0
Türk-Alman Ekonomi Forumu etkinliklerinde konuşan Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin Avrupa'ya ne zaman ulaşacağını açıkladı. Yapılan açıklama, Togg'un Avrupa'da aşama aşama yayılacağını gözler önüne seriyor.

Türkiye'nin yıllardır beklediği, nihayet gerçek olmasına gerçekten de çok az kaldığı yerli otomobil projesi Togg ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Türk-Alman Ekonomi Forumu isimli program kapsamında açıklamalarda bulunan Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin Avrupa pazarına ne zaman gireceğini açıkladı. 

Yapılan açıklamalara baktığımızda; Almanya ve Fransa gibi Avrupa'nın en büyük ülkelerindeki tüketiciler, birkaç yıl sonra Togg ile tanışma imkanı yakalayacaklar. 2024 yılını işaret eden Gürcan Karakaş, aracın o zamana kadar da İskandinav ülkelerinde satılabileceğini söyledi. 

Togg CEO'sunun açıklaması şu şekilde:

Gürcan Karakaş

2024'ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey'de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa'ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.

Mehmet Gürcan Karakaş'ın yaptığı açıklama, Togg'un planlarını ortaya koymuş oldu. Görünen o ki önce İskandinav ülkelerindeki tüketiciler, bu aracı satın alabilecekler. Ancak aracın ilgi çekip çekmeyeceğini zaman gösterecek. Satışların başlaması ile merakla beklenen bu sorunun cevabını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://www.indyturk.com/node/586881/haber/togg-2024%C3%BCn-sonunda-avrupa-pazar%C4%B1na-girmeyi-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCn%C3%BCyoruz
32
11
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
32
11
2
1
0