Tozlu Raflardaki Oyunlarınızla Para Kazanabileceğiniz Platform: GamePazarı

34
5
3
1
0
Yeni nesil oyuncu platformu olan GamePazarı, 50 bini aşan üye sayısı ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

GamePazarı, oyun oynayan ve bunu günlük hobisi haline getiren herkese hitap ettiği için kısa sürede geniş kitlelere adını duyurmayı başarmış durumda. Bununla birlikte hala GamePazarı’nın adını duymamış, duymuş olsa bile detaylı bilgiye sahip olmayan kişiler bulunuyor. Bu yazımızda ‘GamePazarı nedir?’, ‘GamePazarı’na üye olmanın avantajları nelerdir?’, ‘GamePazarı ne değildir?’ sorularına yanıt bulacağız. Yazının sonunda GamePazarı ile ilgili kafanızda oluşan tüm soru işaretlerini yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Sorularınız, bizzat GamePazarı yetkilileri tarafından yanıtlanacaktır.

GamePazarı oyunculara direkt olarak ‘para kazanabilmeyi ve istediğiniz oyunlara daha ucuza sahip olabilmeyi’ vadediyor. Diğer e-pin sitelerinde olduğu gibi ürün anahtarı alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, ayrıca takip ettiğiniz yayıncılara bağışlarınız ile destek olabilirsiniz. Üstelik GamePazarı’nda dijital ürünlere ek olarak fiziksel ürünler de bulunuyor.

İkinci el oyunlarınızı satarak para kazanabilirsiniz

GamePazarı’nın en önemli özelliklerinden biri de elinizdeki dijital ya da kutulu oyunları satabiliyor olmanız. Artık oynamadığınız oyunları site üzerinden satışa koyabilir, bu sayede bakiyenizi artırabilirsiniz. Dahası, oyun satışından elde ettiğiniz gelirlerle ister yeni oyunlar ya da diğer ürünlerden satın alabilir isterseniz de bakiyenizi nakit olarak çekebilirsiniz. Bakiyenizi farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz yayıncılara bağışta da bulunabilirsiniz.

İkinci el oyun pazarı, özellikle konsol oyuncularının vazgeçilmezidir. Günümüzde ‘iyi’ denebilecek bir konsol oyununu 400-500 TL gibi astronomik fiyatlara satın alabiliyoruz. Bu noktada elimizdeki oyunları ikinci el olarak satmak, oyunun net fiyatının bir miktar da olsa düşmesini sağlarken, ikinci el oyunları satın almak da oyun almak için yeterli bütçeyi oluşturamayan kişilerin elini rahatlatıyor. GamePazarı, oyunculara sunduğu ikinci el pazarı ile oyuncuların maddi anlamda rahatlamasına yardımcı oluyor.

İkinci el pazarları oyuncuların ihtiyaç duydukları platformlar olsa da hayatta kalmaları kolay olmuyor. İkinci el pazarların aktif bir e-ticaret gerçekleştirmeleri için geniş bir topluluğa sahip olmaları gerekiyor. Aksi takdirde oyuncular ya istedikleri oyunu bulamıyorlar ya da satışa sundukları oyunları satamıyorlar. GamePazarı, aktif bir ikinci el oyun pazarı oluşturmak için gerekli kullanıcı sayısına çoktan ulaşmış durumda. Bu nedenle site içi ticaretin aktif durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Game Pazarı, hem oyun satışlarında hem de bakiye yüklemelerinde komisyonu minimum seviyede tutuyor. Bu da oyuncuların aktif bir şekilde alışveriş yapmaktan kaçınmamalarına neden oluyor. Üstelik site, yeni üyelerinin elini ısıtmak için yüz güldüren bir kampanya da başlatmış durumda. Şöyle ki; siteye girip üye olduktan sonra telefon numaramızı onaylamamız halinde GamePazarı, direkt olarak bir Steam random key hediye ediyor. Böylece üyeler, siteye kayıt olur olmaz avantajlardan faydalanmaya başlıyorlar.

GamePazarı, çok kapsamlı bir platform olmak istediği ve oyuncuların pek çok işlemi tek bir platform üzerinden gerçekleştirebilmesini sağlamayı amaçladığı için kullanıcılarının sattıkları oyunlar üzerinden RP ya da Steam cüzdan kodu satın almasını da mümkün kılıyor. Elbette ki standart bir e-pin sitesinde bulabileceğiniz çeşitli oyun içi ürünleri de GamePazarı aracılığı ile satın alabilirsiniz.

GamePazarı üzerinde yalnızca oyun değil, oyun içi ürün de satabiliyorsunuz. Hatta daha açık bir şekilde söylemek gerekirse; GamePazarı’nda satışa sunulmuş olan tüm ürünleri dilerseniz siz de satabiliyorsunuz. Aşağıdaki görselde de örneğini görebileceğiniz gibi elinizdeki Steam random key’leri ya da RP’leri site üzerinden satışa koyabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak siteye üye oluyoruz ve hesabımızı doğruluyoruz. Ardından sağ üstte bulunan Satış Yap butonuna taklıyoruz. Eğer dijital bir ürün satacaksak oyun simgesini, fiziksel bir ürün satacaksak konsol simgesine tıklıyoruz. Ardından karşınıza bir form çıkacak. Bu formda gerekli bilgileri doldurduktan sonra yayınla diyerek ilanımızı işleme koymuş oluyoruz. 

  • Değerlendirme: Sitedeki değerlendirme sistemi ile birlikte sorunsuz satıcıları tespit etmeniz ve onlardan birisi olmanız kolaylaşıyor.
  • Güvenilir mağaza: Bazıları bu işi oldukça ciddiye alıyor. GamePazarı onlara mağaza yetkisi veriyor ve bir dükkanmış gibi hareket ediyorlar. Oldukça güvenilir bir çözüm yolu gerçekten, ticarete de can verdiğini söyleyebiliriz.
  • Ticaret sonu onayı: Ticaret sürecinde yaşanılan diyalogları takip altına alan GamePazarı diğer bir yandan da üyelerin satın alım yapan üyenin parasını direkt olarak satıcıya aktarmıyor ve alım yapan kişi ticareti onaylayana kadar bekletiyor. Eğer bir sorun çıkarsa müdahale ediyor. Çıkmazsa satışı yapan kişiye ücreti veriyor ve ticareti sonlandırıyor. Oldukça düşünceli ve sorun çözücü bir sistem doğrusu. Diğer e-ticaret sitelerine de örnek olmaları dileğimizle diyerek özete geçelim.

Sonuç olarak GamePazarı’nı özetlemek gerekirse; ikinci el pazarı oyuncuların ihtiyaç duyduğu bir pazar ve GamePazarı bunu aktif bir şekilde hizmete sunuyor. Daha da önemlisi site, kullanıcılarının bakiyesini istedikleri gibi kullanabilmesine olanak sağlıyor. Bakiyenizi nakit olarak çekebilir, yayıncılara bağış atabilir ya da yine aktif olarak site içinde kullanabilirsiniz. Sitenin bir başka güzel özelliği ise satılabilecek ürünler konusunda neredeyse hiçbir sınır koymaması. Elinizde değerli bir ürün varsa, GamePazarı üzerinden bu değeri nakite çevirebilirsiniz. Dahası, GamePazarı’nda aktif bir şekilde var olmayacak olsanız bile üye olup doğrulama işlemini tamamladıktan sonra bir Steam random keyin sahibi olabilirsiniz. Tüm bu fırsatları değerlendirmek ise tamamen size kalmış bir durum. 

GamePazarı ile ilgili yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir kez daha hatırlatmak gerekirse GamePazarı yetkilileri, kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için yorumlar bölümünde sizleri bekliyor olacaklar.

Bu bir sponsorlu içeriktir.

34
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
34
5
3
1
0