Tumblr, Twitter'ın 'Ücretli Mavi Tik' Özelliği ile Dalga Geçerken Yanlışlıkla Para Kazandı

19
1
1
0
0
Tumblr, Twitter'ın ücretli mavi tik özelliğine karşı parodi olarak satışa sunduğu özelliğinden gerçekten de para kazandı.

Elon Musk yönetimindeki Twitter’ın ücretli mavi tik özelliği, internet dünyasında yeni ve eleştirilen bir trende yol açmıştı. Sosyal medya platformlarında artık kendisini daha değerli hissetmek isteyenler, aylık ücret vererek doğrulanmış hesap rozetlerine kavuşmaya başladı.

Bu trende karşı çıkan Tumblr ise kasım ayında parodi amacıyla ücretli bir özellik yayınladı. Bu özellikle 8 dolarlık ücret ödeyen kullanıcılara bir değil, iki adet mavi tik rozeti verildi. Özellik her ne kadar parodi olsa da Tumblr, ironik bir şekilde bu işten para kazanmayı başardı.

Tumblr’ın iOS’taki satışları %125 arttı:

tumblr

Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre Tumblr’ın iOS’ta uygulama içi satın alımlardan elde ettiği gelir, kasım ayından bu yana bir önceki çeyreğe göre %125 arttı. Elde edilen toplam gelir 263 bin dolar oldu.

Elbette Tumblr’ın gelirinde yaşanan artık tek başına parodi özelliğe atfedilemiyor. Uygulamanın iOS’taki indirme sayısı da bir önceki çeyreğe göre %56 artış gösterdi. Tumblr, parodi özelliğinin yanı sıra reklamsız dolaşma ve gönderileri öne çıkarma gibi hizmetleri de ücretli bir şekilde sunuyor. Yine de gelirde yaşanan artışta iki mavi tik özelliği de rol oynuyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/02/21/tumblr-ios-revenue-increased-125-since-launching-its-parody-of-paid-verification/
19
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
19
1
1
0
0