Türkiye'nin Çernobiline Girdiğimiz Videonun Her Kelimesine Hak Vereceğiniz Yorumları

112
29
13
6
4
İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan eski kurşun fabrikası arazisinde bulunan ve vatandaşların sağlığını tehlikeye atan nükleer atıklar hakkındaki videomuza gelen ve her kelimesine hak vereceğiniz yorumları sizler için derledik.

İzmir’in Gaziemir ilçesi Emrez Mahallesi’nde yer alan ve “İzmir’in Çernobil’i” olarak bilinen eski kurşun fabrikasında bulunan nükleer atıklar ve yüksek radyasyon seviyeleri ile ilgili videoyu sizlerle paylaşmıştık.

Uzun bir süredir aynı sorunla mücadele eden bu bölge, geçtiğimiz haftalarda yeniden gündeme gelmişti. Eski kurşun fabrikasının bulunduğu arazide normalin 7291 katı daha fazla radyasyon tespit edilmişti. Bizler de videomuzda bölgeyi ziyaret ederek radyasyon seviyelerini ölçtük, yetkililerle konu hakkında konuştuk.

Sizlerden gelen yorumlar:

Çevrede yaşayan vatandaşların hayatlarını tehlikeye atan bu bölge hakkında pek çok yorum yapıldı.. Maalesef bu yorumların tamamını buraya sığdırmamız mümkün değil. Ancak bu konu hakkında yazılanları okumak için sosyal medya üzerinde #izmirinçernobilitemizlensin etiketi ile yapılan paylaşımlara ve videomuza göz atabilirsiniz.

izmir çernobil webtekno

izmr

izmir radyasyon

112
29
13
6
4
Emoji İle Tepki Ver
112
29
13
6
4