Türkiye, Uluslararası Intel ISEF Yarışmasında Dünya Dördüncüsü Oldu

60
7
1
1
1
Lise öğrencilerinin katıldığı uluslararası teknoloji ve bilim yarışması ISEF’te Türkiye; iki adet dördüncülük, bir adet de özel ödülün sahibi oldu.

Dünyanın en büyük liselerarası bilim yarışması olan Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı (ISEF) sonucunda Türkiye iki adet dördüncülük ve bir adet özel ödülle eve döndü. Geçtiğimiz gün Arizona’da gerçekleşen ödül töreninde gurur verici kareler yaşandı.

Aldığımız ilk dördüncülük, Arda Mavi ve Zeynep Dikle’nin Sistem Yazılımları kategorisindeki projesiyle geldi. Projelerinde kendi oluşturdukları veri setlerini kullanarak gerçek zamanlı bir işaret dili oluşturdular.

Bu dördüncülüğün yanı sıra bir adet daha dördüncülük kazanan ülkemize bir adet de özel ödül geldi. Amerikan Meteoroloji Topluluğu (AMS) için geliştirilen ‘Mobil Hava Durumu İstasyonu ve Veri Bankası’ projesiyle Özel Anabilim Anadolu Lisesi’nden Aslı Doğu ve Berk Alaattin Bektemur, birincilik ödülünü kazandı.

Ülkemizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda böylesinde güzel haberlerle sevindiren gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

60
7
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
60
7
1
1
1