Tweetler Artık Tek Tuşla WhatsApp Mesajı Olarak Gönderilebilecek!

4
1
0
0
0
Tweetler Artık Tek Tuşla WhatsApp Mesajı Olarak Gönderilebilecek!
Twitter, tek tuş ile Tweetleri doğrudan WhatsApp üzerinden göndermenizi sağlayacak özelliğini test etmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Tweet düzenleme özelliğini çok daha fazla kullanıcıya açan Twitter, bugün büyük bir özelliğiyle daha gündeme geldi. Platform, Hindistan hesabından yaptığı paylaşımda Tweet’leri doğrudan WhatsApp üzerinden paylaşmanızı sağlayacak bir butonu test etmeye başladığını açıkladı.

Şu anlık sadece Hindistan’daki birçok kullanıcılar tarafından kullanılabilen özellik, Tweet’lerin altına yeni bir buton yerleştirecek. Bu buton, WhatsApp’ın logosunu taşıyacak. WhatsApp butonunun gelmesiyle birlikte şu anda standart olarak gördüğümüz paylaşma butonu ortadan kalkacak. Bu butonun sunduğu fonksiyonlara nereden erişebileceğimiz bilinmezken, muhtemelen Tweet seçeneklerine eklenecceğini söyleyebiliriz.

Tweet’leri WhatsApp’tan paylaşma butonu böyle gözükecek:

Yeni özelliğin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Twitter, testler sonucunda olumlu geri dönüşler toplamayı başarırsa özelliği tüm dünyaya yavaş yavaş yayınlamaya başlayabilir. Fakat bu haberi almak için en azından birkaç hafta beklememiz gerekebilir.

Twitter, son olarak geçtiğimiz hafta ‘Twitter Circle (Twitter Çevresi)’ özelliğini kullanıma sunmuştu. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, belli kişileri seçerek sadece bu kişilerin görüntüleyebileceği özel Tweet’ler paylaşabilecek. Kullanıcılar, Çevre’lerine 150’ye kadar kişi ekleyebilecek. 

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/08/twitter-is-testing-a-share-to-whatsapp-button-in-india/
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0