Twitter, Tüm Ana Sayfayı Değiştirecek Bir Yenilik Getiriyor

14
2
2
0
0
Twitter geliştirici ekibinin üzerinde çalıştığı yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu yeni özellik kapsamında kullanıcılar, daha temiz bir Twitter kullanacaklar. Gönderilen tweet ve yanıtlar, birbirlerine iplik benzeri bir yapıyla bağlanacak. Bu sayede hiçbir yanıt gözden kaçmayacak.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, bir süredir yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yaptığı son çalışmalar doğrultusunda taciz içerikli yorumların gizlenebilmesini sağladı ve uygulamanın daha güvenilir bir yer olmasına yardımcı oldu. Şimdi ise Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler ortaya çıktı.

Twitter geliştirici ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özellik, sosyal medya uygulamarına tersine mühendislik uygulayan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Geçtiğimiz dönemlerde de benzer çalışmalar yapan Wong, zaten platformlara gelecek özellikleri önceden haber veriyor. Yani Wong'un ortaya çıkardığı yeni özellik, kısa bir süre sonra hayatımızda olacak gibi görünüyor.

Twitter

Twitter'ın yeni özelliği, hem mobil uygulamayı hem de masaüstü siteyi ilgilendiriyor. Öyle ki bu özellik, bir tweet sohbetindeki içerikleri birbirine bağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, gelen bir yanıtın hangi tweete karşı olduğunu daha iyi anlayabilecekler. 

Mevcut arayüzde yanıtlar aynı hizada yanıtlanıyor ve hangi yanıtın hangi tweete ait olduğu anlaşılamayabiliyor. Yeni arayüzde ise her yanıt, ilgili tweet ile bağlanıyor ve yanıtlar satır içinden başlayarak ana tweetten ayrılıyor.

Twitter

Twitter'ın test etmeye başladığı yeni düzen, sadece bunu içermiyor. Kullanıcılar, kendilerine verilen yanıtların üzerine gittikleri zaman bu yanıtlar bir balon halinde ön plana çıkıyor. Böylelikle daha net görüntülenebiliyor. Bu alt özellik de şöyle görünüyor;

Bu etkili yenilik, Twitter'ın genel görünümünü ciddi anlamda etkileyecek. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, daha temiz bir Twitter ekranı ile karşı karşıya kalacaklar. Böylelikle yanıt verilmesi gereken yorumlar gözden kaçmamış olacak. Ancak bu etkili özellikle ilgili çok önemli bir sorun var: Özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Yapılacak olan test çalışmaları, özellikle ilgili belirleyici olacakmış gibi görünüyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/11/27/twitter-tests-new-conversation-features-from-twttr-prototype-rollout-planned-for-2020/
14
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
2
0
0