Ubisoft'un Korsan Oyunu Skull & Bones, 6. Kez Ertelendi! (3 Oyun da İptal Edildi)

22
2
0
0
0
Ubisoft, korsan oyunu Skull & Bones'un ertelendiğini, geliştirilmekte olan üç oyunun da iptal edildiğini duyurdu.

Oyun dünyasının dev ismi Ubisoft, bugün kötü haberler paylaştı. Şirket, uzun süredir beklenen korsan temalı oyunu Skull & Bones’u altıncı kez erteledi. Ayrıca geliştirilmekte olan üç ayrı oyunun iptal edildiği duyuruldu.

Söz konusu üç oyun, henüz duyurulmayan oyunlardı. Ubisoft’un açıklamasına göre bu oyunların iptal edilmesinin ardında yatan neden, sektörde ortaya çıkan “büyük zorluklar” ve Mario + Rabbids: Sparks of Hope ile Just Dance 2023’ün beklenenden daha kötü performans göstermesi idi. Oyunların ismi dahil hiçbir detayı paylaşılmadı.

Şirket, yeni bir stratejiye de geçiş yaptığını hatırlattı:

ubisoft

Ubisoft, oyun iptallerini ve ertelemesini duyurduğu basın bülteninde mali yılına dair yeni stratejisini hatırlattı. Şirket, sektörün ‘mega markalar’ ve ‘uzun süreli oyunlara’ doğru evrildiğini belirterek hedefinin büyük, kapsayıcı oyunlar geliştirmek olduğunu paylaştı. Öte yandan bu hedefe ait oyunların henüz yayınlanmadığı da belirtildi.

Skull & Bones için zaman 2024’e kadar uzadı:

5 ertelemenin ardından 9 Mart 2023’te çıkış yapması planlanan Skull & Bones, aslında E3 2017’de duyurulmuştu. Yeni duyuruyla birlikte oyunun çıkışı için 2023’ün sonları ile 2024’ün ilk aylarına işaret edildi. Henüz kesin bir tarih belirlenmedi.

Kaynak : https://www.ign.com/articles/ubisoft-cancels-three-unannounced-games-delays-skull-and-bones-for-the-sixth-time
22
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
22
2
0
0
0