Uncharted Filminin Beşinci Yönetmeniyle de Yollar Ayrıldı

21
7
2
1
0
Popüler PlayStation oyunu Uncharted’ın film uyarlamaları kervanına katılacağı daha önce açıklanmıştı ancak proje yönetmen değişiklikleri sebebiyle bir türlü başlayamamıştı. Görünüşe göre bir süre daha başlayamayacak çünkü yapım için anlaşılan beşinci yönetmenle de yollar ayrıldı.

Oyunların beyaz perdeye ve televizyon dizilerine uyarlanma trendinin yoğunlaştığı bu günlerde sık sık uyarlama haberleri yapmaya başlamıştık. Bu uyarlamalardan bir tanesinin de oyuncular tarafından oldukça sevilen Uncharted olacağı ortaya çıkmıştı. Ancak Sony’nin Uncharted filmi daha uzun bir süre daha seyircisine sunulamayacak gibi duruyor.

Yönetmen değişimleri

Uncharted

Oyunun filme uyarlanacağı duyurulduğundan bu yana sürekli olarak yönetmen değişiklikleri yaşanmıştı. Ancak bu senenin başlarında filmin başına Dan Trachtenberg’in geçmesiyle en sonunda işler rayına oturacak gibi gözüküyordu.

Deadline’da yer alan habere göre Trachtenberg de filmin yönetmenlik koltuğunda oturamayacak gibi gözüküyor. Bu kadar fazla yönetmen değişiminin sebebinin ne olduğu henüz bilinmezken bu yaşananların filmin hayrına olmadığı kesin. Ancak gelen haberlere göre Sony de pes etmiş değil ve potansiyel yeni yönetmenler için çalışmaya devam ediyorlar.

Planlanan çekim tarihleri

Firmanın şu an ki planları yaz sonuna kadar yeni bir yönetmen bulmak ve 2020’de filmin yapım aşamasına başlamak. Tabii bunun filmin yayın tarihini erteleyeceğinden hiç şüphe yok. Birkaç ay önce çıkan haberlerde filmin 2020 yılında vizyona gireceği iddia edilmişti ancak işler tamamen planlandığı gibi giderse bile bu pek mümkün gözükmüyor.

Filmin oyuncular kısmında ise en azından yönetmenleri kadar fazla değişiklik bulunmuyor. Nathan Drake’i canlandıracak olan aktör Tom Holland, hâlâ filmde çalışmak istediğini ifade etti.

Kaynak : https://www.ubergizmo.com/2019/08/uncharted-movie-lost-director-again/
21
7
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
7
2
1
0