• Anasayfa
  • Yaşam
  • Ünlü Heykellerin Gerçek Hayata Döndüğü Çalışmalar

Ünlü Heykelleri Gerçek Hayata Döndüren Ressamın Muhteşem Çalışmaları

41
14
2
1
1
Güney Koreli ressam Joongwon Jeong, sanat eserlerini hiperrealist resimlere dönüştüren eşsiz bir yeteneğe sahip. Joongwon Jeong, ünlü heykel ve tabloları yeniden resmederek fotoğraflardan ayırt edilemeyecek hale getiriyor.

Hiperrealizm akımı, bir nesne, insan ya da manzaranın gerçeklerinden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi ancak gerçeğine bağlı kalınarak resmedildiği sanat akımıdır. Güney Koreli genç ressam Joongwon Jeong da hiperrealist resimler yapıyor. 

Joongwon Jeong, hiperrealizmi kullanarak, eski heykel ve resimleri yeniden yorumluyor. Jeong’un yeniden yorumladığı eserler, heykel veya resimden öte bir fotoğrafa dönüşüyorlar. Jeong, bu zamana kadar Vincent van Gogh’un bir tablosunu, Michelangelo’nun Adem’in Yaratılışı tablosunu ve Antik Yunan’dan kalan Venus de Milo heykelini yeniden yorumladı.

Joongwon Jeong, yeniden yorumladığı resimleri ve kendine ait resimleri Instagram hesabından paylaşıyor. Biz de Güney Koreli genç ressamın tablolarından örnekleri sizler için seçtik. 

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh

Costanza Bonarelli

Costanza Bonarelli

Venus de Milo 

Venus de Milo

Séneca 

Seneca

Giuliano de Médici

giuliano de medici

Homer

Homer

Adem'in Yaratılışı

Adem'in Yaratılışı

Joongwon Jeong’un Kendisi

Joongwon Jeong

Kaynak : https://brightside.me/creativity-art/an-artist-shows-what-people-in-famous-sculptures-and-paintings-would-look-like-in-real-life-794572/
41
14
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
41
14
2
1
1