Uzmanlar, 'Minecraft Earth' İsimli APK'leri İndirmeme Konusunda Uyarıyor

37
7
5
3
2
Minecraft Earth meraklılarını büyük bir tehlike bekliyor. Kullanıcıların verilerine göz diken kötü amaçlı yazılımlar, internet ortamında türemeye başladı. Kullanıcıları Minecraft Earth isimli dosyalarla kandıran kötü niyetli bilgisayar korsanları, birçok kullanıcıyı mağdur etme potansiyeline sahip.

Uzun zamandır piyasada olan Minecraft oyun serisinin sunduğu uçsuz bucaksız açık dünya, oyuncuların yıllardır istemiş olduğu serbestliği sunarak kendisini sürekli gündemde tutmayı başardı. Şimdi ise oyunun gerçek dünya versiyonu çıkıyor.

Birkaç yıl önce piyasaya sürülen ve mobil kullanıcılar tarafından fazlasıyla tutulan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO'da cihazınızın kamerasını gerçek dünyaya tutuyor ve gerçek dünya üzerinde çıkan oyun materyalleriyle etkileşime giriyordunuz.

Oyunu gerçek hayata taşıyan bu teknoloji, artık Minecraft'ta kullanılacak. Minecraft Earth ismi verilen yeni mobil oyun ile gerçek dünya üzerinde yapılar inşa edilebilecek. Bu oyunu özel kılan kısım ise aynı yapıları aynı anda arkadaşlarınızla inşa edebiliyor olmanız.

Beta test sürümü hâlinde dağıtımı yavaş yavaş bölgesel olarak başlayan Minecraft Earth, sadece iOS platformunda bu test sürümünü gerçekleştiriyor. İnternet üzerinde çıkabilecek Minecraft Earth.apk gibi dosyalar için ise ayrı bir uyarı bulunuyor.

Android işletim sisteminin kurulum dosyası formatı olan .apk isimli Minecraft Earth dosyalarının internet aleminde çok yakın zamanda yayılması tahmin ediliyor. Microsoft'un bu oyunu Temmuz ayı boyunca Android platformuna hiçbir şekilde yayınlamayacağı bilgisi ise bahsettiğimiz .apk dosyalarının kişisel verileri çalmayı hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar olacağı düşünülüyor.

En güvenilir indirmeler için her zaman Google'ın Android mobil işletim sisteminin uygulama mağazası olan Play Store'u kullanın.

Kaynak : https://www.androidcentral.com/shady-minecraft-earth-apk-downloads-android
37
7
5
3
2
Emoji İle Tepki Ver
37
7
5
3
2