• Anasayfa
  • Oyun
  • VALORANT Rekabet Modu Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

VALORANT'ın Rekabet Modu Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

26
4
4
2
0
Riot Games'in bu sene çıkardığı oyunu VALORANT, dereceli moda kavuşmaya hazırlanıyor. Rekabet modunun çıkışına az bir zaman kala mod hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Riot Games'in bu seneki bombası VALORANT, kısa bir süre önce kapalı betasından çıkarak oyun dünyasına damga vurmuştu. Henüz beta sürümünden yeni çıkan oyun, yavaş yavaş eksiklerini tamamlamaya devam ediyor. Riot şimdi de oyuncuların Rekabet modu hakkında bilinmesi gereken her şeyi bu hafta ortaya çıkardı. Gelin bu moda daha yakından bakalım.

Oyun hakkındaki güncelleme, kıdemli yapımcı Ian 'BrightEyz' Fielding tarafından geldi. Fielding, beta sürümü sırasında oldukça kafa karıştıran 'VALORANT' isimli Rekabet modunun isminin yenilendiğini belirtti. Rekabet modunun adının oyunun ismiyle aynı olan 'VALORANT' yerine, 'RADIANT' olarak değiştirildiği açıklandı. Ayrıca, tüm dereceli kademelerini kapsayan tablo güncellendi.

Karşılaşmalar artık daha dengeli olacak:

VALORANT dereceli

Rekabet modunun isminin değişmesinin yanı sıra sıralama karşılaşmalarında da takım arkadaşlarıyla birlikte oynamak daha kolay hâle geldi. Sizden çok daha iyi veya çok daha kötü oynayan arkadaşlarınız olsa bile karşılaşmalar artık daha dengeli olacak. Riot, karşılaşmaların dengesi konusundaki çalışmaların sürdürüleceğini de belirtti.

Riot, oyuncuların yerleştirme karşılaşmalarına arkadaşlarıyla girebileceklerini de açıklayarak birçok oyuncuyu memnun etti. VALORANT, belirli bir beceri farkına kadar oyuncuların yerleştirme karşılaşmalarına arkadaşlarıyla katılmasına izin verecek ancak arkadaşınızla aranızda çok büyük beceri farkı bulunuyorsa rekabet bütünlüğünün bozulmaması adına birlikte oynamanıza izin verilmeyecek.

Kıdemli yapımcı, yaptığı açıklamada eşleştirme sisteminin de iyileştirilmeye devam edildiğini bildirdi. Yapımcı ayrıca oyuncuların performanslarını takip etmesini kolaylaştırmak amacıyla bazı düzenlemelerde bulunduklarını da aktardı ve "VALORANT'ın rekabetçi ekosistemi için belirlediğimiz ideallerin önemli bir kısmını takım oyunu oluşturuyor. Tüm oyuncularımıza bir araya gelip yüksek ödüllü turnuvalarda takım olarak yarışabilme fırsatı sunmak istiyoruz ve takım odaklı rekabete dayalı karşılaşmalarının unutulmaz ve bol ödüllü etkinliklere kapı açmasını umuyoruz" sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/mikestubbs/2020/06/22/valorant-ranked-mode-rework-revealed-before-launch-later-this-week/#4284d47c6dca
26
4
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
26
4
4
2
0