Vivo'nun AirPods’a Rakip Kablosuz Kulaklığı Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

23
9
5
3
1
Vivo; oldukça şık tasarıma sahip, özellikleriyle adeta "bu olmuş" dedirten kablosuz kulaklıklarını tanıttı. Kulaklığın özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaki detaylı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vivo, iPhone 11’den bile pahalı NEX 3’ü tanıttığı etkinliğin açılışında bir de sürpriz yaparak kablosuz kulaklıkta seviye atlatan yeni cihazını tanıttı. Oldukça şık bir görünüme sahip olan kablosuz kulaklık “TWS Earphone”, pazarda Apple’ın AirPods’una ve Huawei’nin FreeBuds’ına rakip olarak konumlandırılıyor.

Üst düzey akustik kalitesi sunan, AAC ve aptX ile desteklenmiş kulaklık; bu sayede yüksek kalitede müzik deneyimi sunmayı vadediyor. 4 saat boyunca aralıksız kullanım ömrü sunan Vivo TWS, gücünü dünyanın ilk amiral gemisi kablosuz yongası olan Qualcomm QCC5126’dan alıyor.

TWS Earphone'un özellikleri:

Vivo tws earphone

Vivo’nun yeni gözdesi bu kulaklık, çift kanallı iletim sayesinde 180 ms gecikme süresi sunuyor. Bu gecikme ise sıradan iletim teknolojisine kıyasla enerji tüketimini %44’e kadar azaltabiliyor. Ayrıca cihazın 4 saatlik pil ömrü, kutusu sayesinde 24 saate kadar çıkabiliyor. Cihazın diğer teknik özelliklerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

  • Qualcomm QCC5126 çift modlu Bluetooth 5.0 desteği
  • Ses seviyesi ve diğer işlemler için dokunmatik kontrol desteği
  • Gürültü azaltıcı çift mikrofon
  • IP54 suya dayanıklılık sertifikası
  • Her biri için 4,4 gr ağırlık ve 16,5×17,4x33 mm boyut
  • 21,5×45,6×55,4 mm kutu boyutu ve 31,6 gr kutu ağırlığı
  • 4 saate kadar müzik çalma / 3 saate kadar konuşma süresi
  • Her bir kulaklık için 25 mAh batarya

TWS Earphone fiyatı ve çıkış tarihi:

Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulacak kulaklık, 141 dolardan (yaklaşık 810 TL) satışa sunulacak.  Bu cihazın ülkemizde resmi satışları bulunmayacak fakat aracılar sayesinde satılması muhtemel gözüküyor. Ayrıca belirtilen bu fiyatlara ülkemizdeki vergilerin dâhil edilmediğini de hatırlatalım. Vivo kablosuz kulaklıklar, 28 Eylül’den itibaren Çin’de satışa sunulacak.

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/292102/vivo-true-wireless-stereo-earphone-price-specifications.html
23
9
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
23
9
5
3
1