Volkswagen Beetle Parçalarından Tasarlanan İlginç Motosiklet

35
7
2
1
0
Volkswagen'in en bilindik modellerinden Beetle, bu kez bir motosiklete ilham -ya da direkt parça- verdi. Beetle'ın çamurluklarını kullanan bir tasarımcı, aracın sevilen yapısını bir şasinin üzerine monte etti. Volkspod adı verilen bu motosiklet, görenlere bir daha baktırıyor.

Otomobil sektörüne bir dönem damgasını vuran ancak artık üretilmemesine hala piyasada yoğun bir talebin olduğu Volkswagen Beetle, popülaritesini hiç yitirmiyor. Kimi zaman Alman otomobil devi Volkswagen kimi zaman da kişi ya da kurumlar, Beetle'a yaptıkları değişikliklerle aracı gündeme taşıyorlar. Bu kez yine bir tasarımcı, Volkswagen Beetle'ın sevilen tasarımına el attı ve bambaşka bir ürün ortaya çıkardı.

Söz konusu tasarımcı, Brent Walter ismindeki bir adam. Walter, kendisini "çeşitli şeylerin yapımcısı ve üreticisi" olarak tanımlıyor. Walter bu kez Volkswagen Beetle'a farklı bir dokunuş yapmaya karar verdi ve ortaya, bugüne dek belki de hiç yapılmamış olan bir tasarım çıkarttı. Bu tasarım temelde, Volkswagen Beetle'ın görünümündeki bir motosikleti temsil ediyor. Dilerseniz şimdi, bu motosikletin nasıl göründüğüne bakalım.

Volkswagen Bettle motosiklet

Görmekte olduğunuz bu aracın ismi "Volkspod". Volkspod, için tam anlamıyla bir motosiklet diyebiliriz. Ancak bu motosikletin yapısı, Volkswagen Beetle'ı bir hayli andırıyor. Aslına bakacak olursak görmekte olduğunuz mavi renkli kısım, Volkswagen Beetle'ın ikonikleşmiş çamurluklarını gösteriyor. Walter, geliştirdiği motosiklette Beetle'ın çamurluklarını kullanmış durumda.

Volkspod

Bu motosikletin ön ve arka kısımlarında kullanılan lambalar da Beetle'ın izlerini taşıyor. Farlar, Beetle'ın yedek parçaları olarak temin edilmiş ve çamurluğun üzerinde başarılı bir şekilde dahil edilmiş. Farların da orijinaline bağlı kalınarak kullanılmış olması, Volkspod'u daha da çekici kılıyor.

Walter'ın bu tasarımı, 90'ların tasarım ikonunu 2019 yılının teknolojisiyle birleştiriyor ve tüketicilere hem geçmiş dönemlerin modasını hem de günümüz teknolojilerini yansıtıyor. Volkspod'un seri üretiminin olup olmayacağı şu an belirsizliğini koruyor ancak mavi ve yeşil tonlarında iki Volkspod çoktan üretilmiş durumda. Görünen o ki hiçbir güç, Volkswagen Beetle'ın unutulmasına neden olamayacak.

Kaynak : https://www.yankodesign.com/2019/11/12/the-original-volkswagen-beetle-repurposed-to-create-a-fashionably-old-fashioned-mini-bike/
35
7
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
35
7
2
1
0