WhatsApp, Facebook ve Instagram Bu Kez Fena Çöktü: İşte Tüm Detaylar

204
74
16
13
7
Sosyal medya devi Facebook’un ana uygulaması, WhatsApp ve Instagram, son dönemde yaşanan erişim sıkıntılarına bir yenisini daha ekledi. Üstelik bu kez yaşanan sorun öncekilere benzemiyor. Erişim sorunu verilerine göre her 3 uygulama da Avrupa başta olmak üzere çok ciddi sorunlar yaşıyor.

Modern iletişim araçlarının büyük bir kısmını tekelinde bulunduran Facebook’un giderek sıklaşan erişim sorunları artık kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Artık her hafta Facebook’un sahp olduğu 3 ana platformun en az bir kere çöktüğü haberini sizlere aktarıyoruz. 

Daha önce yaşanan erişim sorunun merkezi genelde ABD ve Asya ülkeleriyken, Downdetector.com verilerine göre bu kez Avrupa merkezli çok ciddi bir sorun yaşanıyor. Hatta birazdan göreceğiniz haritalarda, erişim sorunlarının Türkiye ve çevresinde yoğunlaştığı rahatlıkla gözlemleniyor.

Facebook çöktü mü? Facebook erişiminde son durum:

facebook çöktü mü

Downdetector.com'da yer alan Facebook erişim sorunu haritasına göre, yapılan sorun bildirimleri Türkiye çevresinde yoğunlaşıyor. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbeycan ve Ermenistan'da erişim sorunları yaşandığı görülüyor. İstanbul'dan da en az Kıbrıs ve Bakü'den olduğu kadar şikayet var.

  • Güncelleme: Facebook'a erişim sorunun çözüldüğüne yönelik mesajlar alıyoruz.

Instagram çöktü mü? Instagram erişiminde son durum:

instagram çöktü mü

Facebook'a benzer şekilde ancak Avrupa ülkelerinde daha çok hissedilen Instagram erişim sorunu söz konusu. Instagram'ın daha geniş çapta bildirim alması, kullanıcı sayısıyla doğrudan ilişkili olabilir. Masaüstü Instagram sürümünde sorun yaşanmadığı, ancak mobil uygulamada "akış yenilenmiyor" gibi sorunların devam ettiği söyleniyor.

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp erişiminde son durum:

whatsapp çöktü mü

WhatsApp'daki erişim sorunu Facebook ve Instagram uygulamalarına kıyasla daha global. Zira Brezilya'dan da yapılan geri bidirimler var. Geri kalan sorunlar ise yine Avrupa ve çevresine yoğunlaşıyor. 

Tüm bu detaylar haricinde her 3 uygulama için de Japonya ve Endonezya bölgelerinden de şikayetler mevcut. 

Güncelleme: Saat 17.00 civarında Facebook, Twitter ve WhatsApp uygulamalarında yapılan geri bildirimler yeniden yoğunlaştı. Erişim sorunları anlık olarak yaşanmaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar hiç sıkıntı yaşamadıklarını dile getiriyorlar.

Eğer siz de Facebook, WhatsApp ve Instagram'a erişim sorunu yaşıyorsanız, Twitter üzerinden @webtekno etiketiyle paylaşabilirsiniz:

204
74
16
13
7
Emoji İle Tepki Ver
204
74
16
13
7