WhatsApp'ın iOS Beta Uygulamasına İki Yeni Özellik Geldi (Bir Özellik de Kaldırıldı)

29
7
4
2
2
WhatsApp, iOS beta uygulaması için yayınladığı son güncelleme ile uygulamaya son derece faydalı iki yeni özellik getirirken var olan bir özelliği ise gizlilik nedeniyle kaldırdı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, TestFlight programı aracılığıyla iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.19.60.26’ya yükseltti. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor.

WhatsApp 2.19.60.26 ile birlikte WhatApp kullanıcıları, diğer kullanıcılarının profil fotoğraflarını cihazlarına kaydedemeyecekler. Kişisel verilerin gizliliği gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri kişilerle paylaşmasını da bir noktada engellemiş oluyor.

Bir diğer değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık herhangi bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam dosya boyutunu görebileceksiniz. Bu özellik, mobil veri kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcılar için faydalı olacaktır.

WhatsApp beta sürümünde gerçekleşen son değişiklik ise ses dosyası formatı oldu. WhatsApp, sesli mesaj formatı olarak Opus’u kullanıyor fakat bu format çoğu uygulama tarafından desteklenmiyor. WhatsApp, Opus dosyalarını M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-for-iphone-ios-save-profile-picture-removed-album-improvements-2045912
29
7
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
29
7
4
2
2