WhatsApp'a Gelecek Mavi Tikler İlk Kez Göründü

17
14
5
4
4
WhatsApp, geçtiğimiz yıldan beri üzerinde çalıştığı mavi tik özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik, WhatsApp'taki yeşil doğrulama rozetlerini mavi tik ile değiştirecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir önemli bir değişiklik üzerinde çalışıyor. İlk kez Eylül 2023'te tespit edilen bu değişiklik, uygulamadaki onay rozetlerinin mavi tik ile değiştirilmesini kapsıyordu. Şimdi bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

WhatsApp'ın "2.24.14.18" kodlu Android beta sürümü ile bazı kullanıcılar, doğrulanmış hesaplar için mavi tikleri görmeye başladılar. Yani WhatsApp, yeni özelliği an itibarıyla test etmeye başlamış oldu. Peki WhatsApp'ın yeni mavi tikleri nasıl görünüyor?

WhatsApp'ın mavi tikleri işte böyle görünecek

WhatsApp mavi tik

WhatsApp'ın yeni mavi tiki, bir hesap veya topluluğun resmî olduğunun anlaşılmasını sağlayacak. Şirket, bu hamle ile Facebook'un mavi tiklerini WhatsApp'a da getirmiş olacak. Böylece Meta açısından daha tutarlı bir deneyim sunulmuş olacak.

WhatsApp'ın test etmeye başladığı yeni özelliği ne zaman kullanıma sunacağı belli değil. Ancak mavi tik nispeten küçük bir güncelleme olacağından, bu özellik yakın bir gelecekte kullanıcı ile buluşacaktır.

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-24-14-18-whats-new/
17
14
5
4
4
Emoji İle Tepki Ver
17
14
5
4
4