• Anasayfa
  • Oyun
  • Yeni Half-Life Oyunları, Half-Life: Alyx'in Başarısına Bağlı

Yeni Half-Life Oyunları, Half-Life: Alyx'in Başarısına Bağlı

25
4
1
1
1
Hayranlarının uzun süredir beklediği yeni Half-Life oyunu yaklaşık 12 yıllık bir aradan sonra duyuruldu. Valve’de yazılım geliştiricisi olan David Speyrer, serinin yeni oyunu hakkında konuştu.

Valve, tam teşekkülü VR oyunu Half-Life: Alyx’in duyurusunu yapmıştı, ancak bundan daha önemli olan şey ise geliştiricinin uzun süredir ara vermiş olduğu Half-Life serisine geri dönmesiydi.

Half-Life’ın yeni oyunu önümüzdeki senenin mart ayında çıkış yapacak ve bu, 2007’de çıkan ikinci Half-Life oyunundan sonraki ilk Half-Life oyunu olacak. Valve’den yapılan açıklamaya göre serinin yeni oyunu için bir on yıl daha beklememize gerek kalmayacak ancak yeni oyunun gelmesi de Alyx’in başarısına bağlı olacak.

Yeni oyun

half-life: alyx

Valve’den David Speyrer, The Verge’e yaptığı açıklamada “Valve’deki birçok insanın Half-Life evrenine geri dönmek istemesi muhtemelen çok da şaşırtıcı değildir ve bu deneyim de bunu güçlendirdi” ifadelerini kullandı.

Oyunun yaratım süreci hakkında da konuşan Speyrer, şunları söyledi: “Half-Life: Alyx’i yaratma sürecinde bu karakterlerle ve bu dünyayla hikâye anlatmak için yeni yollar keşfetmeliydik ve daha önce yapabildiklerimizin ötesine geçen yeni oynanış deneyimleri keşfettik. Tabii ki, insanların Half-Life: Alyxe nasıl tepki vereceklerini bekleyip görmemiz gerekiyor ancak ilerlemeye devam etmeyi seviyoruz.”

Half Life

Bir nevi devam oyunu olan yeni VR oyunu, Half-Life 2’de geçen olayların hemen öncesini anlatacak. Speyrer, insanların yeni oyunu oynamadan önce Bölüm 2’yi oynamalarının daha iyi olacağını dile getirdi. Ancak kendisi, bunun, tipik VR oyunları gibi bir “spin-off” ya da kısa bir demo olmadığının da altını çizdi. Speyrer, “Bir yan hikâye ya da episodik bir hikâye değil, Half-Life hikâyesinin yeni parçası, Half-Life 2 ile aynı uzunlukta” ifadelerini kullandı.

Peki, sizin yeni Half-Life oyunundan beklentileriniz neler? Sizce Valve, VR oyunuyla seriyi devam ettirmekle doğru bir karar mı verdi? Fikirlerinizi ve beklentilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/11/21/20976012/half-life-alyx-valve-series-future
25
4
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
25
4
1
1
1