2022 iPad Pro, Daha Fazla Aksesuara Bağlanabileceği Bir Tasarım Değişimine Gidebilir

10
2
1
1
0
Gelen söylentilere göre bu yılın sonunda M2 çipe sahip yeni bir iPad piyasaya çıkacak. Yeni iPad'de bazı tasarım değişiklikleri olacak.

Her yılın sonunda teknoloji firmaları yeni ürünlerini piyasaya sürüyor, bu durum artık sektörde standartlaşmış bir uygulama halini aldı. Hatta bu firmalar yeni ürünlerini aylar öncesinden de duyuruyor ve resmi tanıtım etkinlikleriyle tüketicilerin dikkatini çekmeye çalışıyorlar.

Yine de bu durum söylentilerin önüne geçmek için yeterli olmuyor. Hemen her gün kulislerde yeni bir iddia ortaya atılıyor. Bu seferki iddia ise oldukça ilginç: Yeni iPad Pro, daha fazla ekipmana bağlanabilmeyi sağlamak üzere ufak bir tasarım değişikliğine gidecek.

4 pinli giriş geliyor

ipad pro

Şu anda piyasada olan iPad Pro'ların arkasında yer alan ve üç pinli giriş, Magic Keyboard gibi aksesuarların tabletle birlikte kullanılabilmesini sağlıyor. Söylentilere göre bu yılın iPad Pro modelleri, MagSafe gibi aksesuarlara sunacağı destekle birlikte daha geniş bir çeşitlilik sunacak. 

Öte yandan Macotakara adlı firmanın iddiasına göre yeni gelecek iPad Pro tasarımı benzer bir genel tasarıma ve şasiye sahip olacak. Yine de Apple tamamen aynı gözüken bir tablet sunmayacak, cihazın alt ve üst kısmına 4 pinli bağlantılar yerleştirilecek.

Şu anda dört pinli bağlantının ne amaçla kullanılacağı kesin olmasa da, iddialar Thunderbolt/USB-C portu için bu pinlerin bulunacağı yönünde. Ayrıca iPadOS 16 ile birlikte cihaz üreticileri de iPad Pro için donanım geliştirebilecek. Bu donanımlar da bu girişlerden bağlanabilir. Şu anda iPad Pro'lar 3 pinli, Mac ise 5 pinli bağlantı kullanıyor. Yeni dönemde Apple yeni bir bağlantı modeli sunacak olabilir mi?

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/08/07/2022-ipad-pro-connectors/
10
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
1
0