Şaka, Kaka Oldu: YouTuber, Şaka Videosu Çekmeye Çalışırken Silahla Vuruldu

27
5
2
1
0
Tanner Cook isimli bir YouTuber, bir alışveriş merkezinde insanları şakalamaya çalışırken vuruldu. Ağır yaralanan YouTuber neyse ki ölmedi. Dahası bu olay, Cook'u içerik üretmekten de geri koymayacak.

YouTuber'ları zaman zaman şaka videoları çekerken görebiliriz. Bu sadece Türkiye'ye özel bir şey değil. Hemen her ülkede şaka üzerine içerik üretenler var. Onlardan bir tanesi de ABD'de yaşamını sürdüren Tanner Cook. "Classified Goons" isimli YouTube kanalı için şaka odaklı videolar üreten Cook, son şakasında hiç beklenmeyen bir olayla karşılaştı. Şakalanan adam, YouTuber'ı vurdu. Gelin bu kan donduran olayın detaylarına bakalım.

ABD'nin Virginia eyaletindeki bir alışveriş merkezine giden ve burada insanlara şaka yapmaya çalışan Tanner Cook, 31 yaşındaki Alan W. Colie isimli bir adama denk geldi. Adamı şakalamaya başlayan YouTuber, bir anda neye uğradığını şaşırdı. Colie, belinden çıkardığı silah ile Tanner Cook'a ateş etti ve YouTuber'ı midesinden ve karaciğerinden ağır yaraladı.

Zanlı, olay yerinde yakalandı

Tanner Cook

*Tanner Cook.

Silah sesinin alışveriş merkezinde yankılanması ve insanların da o olaya tanıklık etmesi üzerine, saldırgan olay yerinden kaçamadan yakalandı. Hastaneye kaldırılan YouTuber ise önce ameliyata, sonra da yoğun bakıma kaldırıldı. Bir gün sonra kendine gelen YouTuber, "Sadece bir eşek şakası, basit bir şaka yapıyordum ve bu adam bunu pek iyi karşılamadı. Beni vurdu." ifadelerini kullanırken, saldırgan ile aralarında hiçbir konuşma geçmediğini belirtti.

Tanner Cook

Yaşanan olay üzerine Virginialı kolluk kuvvetlerinden de bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, yakalanan saldırganın ağırlaştırılmış kasten yaralama, silahlı yaralama ve meskun mahalde silah kullanmak suçlarından yargılanacağı ifade edildi. Ölümden dönen Tanner Cook ise şakalardan vazgeçmeyecek gibi görünmüyor. Yerel bir gazeteye röportaj veren YouTuber, "Video üretmeye devam edeceğim." dedi.

Saldırganın yakalandığı anlara ait görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://www.wusa9.com/amp/article/news/local/virginia/dulles-center-mall-shooting-victim-says-he-was-recording-youtube-video-before-gunshot/65-62e40a24-847c-4d01-8696-0d9696bcbcba
27
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
27
5
2
1
0