Yu-Gi-Oh!'un Yaratıcısının Ölüm Nedeni Belli Oldu: Başkalarını Kurtarırken Canından Olmuş!

118
5
1
1
1
Yu-Gi-Oh!'un yaratıcısı Kazuki Takahashi'nin ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada sona gelindi. Yapılan incelemede, Takahashi'nin başka insanların hayatını kurtarmaya çalışırken canından olduğu anlaşıldı.

Anime dünyasının en ünlü yapımlarından birisi olan ve aynı isimli mangasından uyarlanan Yu-Hi-Oh!'un yaratıcısı Kazuki Takahashi, geçtiğimiz aylarda ölü bulunmuştu. Yu-Hi-Oh! hayranlarını yasa boğan ölümün nedeni birkaç aydır araştırılıyordu.

Birçok kişinin çocukluğunda büyük bir paya sahip olan serinin ardındaki Takahashi’nin cesedi, paylaşılan bilgilere göre Japonya'daki Nago kentinin açıklarında bulunmuştu. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yu-Hi-Oh!'un yaratıcısının neden öldüğü belli oldu.

Başka hayatları kurtarmaya çalışırken kendi hayatından oldu!

Kazuki Takahashi

Edinilen bilgilere göre Yu-Gi-Oh!'un yaratıcısı, başkalarının hayatını kurtarmak için canından olmuş gibi görünüyor. Zira ABD Ordusu üyelerinden Binbaşı Robert Bourgeau isimli bir askerin anlattıklarına göre Kazuki Takahashi, boğulmak üzere olan insanları kurtarmak için suya atlamış ve o süreçten sağ çıkamamıştı.

Robert Bourgeau, Takahashi'nin 4 Temmuz'da boğulmak üzere olan bir anne ve onun evladını kurtarabilmek için suya girdiğini söylüyor. Profesyonel yüzücü olan asker, ikiliyi kurtardıktan sonra kendisine yardım için orada bulunan Takahashi'nin suda cebelleştiğini ve bir girdabın içine girdiğini anlattı. Ancak hem anneyi hem de kızını kurtarmaya çalışırken tüm enerjisini yitiren Bourgeau, ne yazık ki Kazuki Takahashi'yi kurtaramamış. "Bu şimdiye kadar yapmak zorunda kaldığım en zor şeylerden biriydi. Kendimi kurtarabilmek için adamın ölmesine seyirci kaldım." ifadelerini kullanan binbaşı, gizemli ölümü aydınlatmış oldu.

Kazuki Takahashi kimdir?

Yugioh

Kazuki Takahashi, manga kariyerine 1982 yılında başladı ve sonraki 14 yıl içinde Fighting Hawk ve Tennenshoku Danji Buray gibi yapımlara imza attı. 1996 yılında da tüm dünyada bir akım haline dönüşen Yu-Gi-Oh’u kaleme almaya başladı. Fakat Takahashi’nin kariyeri yalnızca manga yazarlığından ibaret değildi.

Takahashi, oyun tasarımında da tecrübesi olan bir isimdi. Takahashi’nin imzasını taşıyan Magic & Wizards (daha sonra adı Duel Monsters olarak değiştirildi) kart oyunu, Konami tarafından pazarlandı ve tüm dünyada ses getirdi. Oyun, günümüzde halen oynanmaya devam ediyor.

Takahashi, son dönemlerde çizgi roman evrenlerine de giriş yapmıştı. Öyle ki henüz iki hafta önce Iron Man ve Spider-Man’i içeren bir çizgi roman için Marvel ile birlikte yaptığı çalışma yayınlanmıştı.

Kaynak : https://kotaku.com/yu-gi-oh-creator-kazuki-takahashi-manga-konami-died-60-1849151231
118
5
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
118
5
1
1
1