13. Nesil Intel i9 İşlemcinin Kutusu Sızdırıldı: Altın Yerine Gümüş Geliyor...

16
2
1
1
0
Sızıntılarıyla tanınan HXL isimli bir kullanıcı, Intel Raptor Lake Core i9-13900K’ya ait olduğunu iddia ettiği kutunun görüntüsünü sızdırdı. Paylaşılan görüntülerde önceki nesilden farklı birkaç unsur bulunuyor. Ürünün kutusunun sızması nedeniyle de çıkış tarihinin yaklaştığı tahmin ediliyor.

Sonbahar mevsimi, bizim gibi teknoloji severler açısından bir festival gibi geçiyor. Başta Apple olmak üzere birçok teknoloji şirketi, yeni ürünlerini son hız tanıtmaya devam ediyor. Böyle zamanlarda tabii ki sızıntıların da ardı ardası kesilmiyor.

Bu sızıntıların kurbanlarından biri de Intel oldu. HXL kullanıcı adlı popüler bir sızıntı kaynağı, Twitter hesabından Intel’in yeni 13. nesil Core i9-13900K Raptor Lake işlemcisinin kutusunu paylaştı. Her ne kadar sızıntı inanılabilir gözükse de görüntünün WeChat grubundan sızdığını ve bir şüphe payı olması gerektiğini belirtelim. Şimdi gelin detaylara göz atalım.

Sızıntı doğruysa Intel, altından gümüşe dönüş yapmış

WeChat grubundan sızdırılan 13. nesil i9 Raptor Lake işlemcisinin görüntüsü gerçek ise Intel, bir önceki nesilden farklı bir tasarıma gitmiş diyebiliriz. Intel i9 12. nesil işlemcilerinin rengi altındı, bu nesilde sefer gümüş bir tasarım tercih edilmiş gibi duruyor.

Önceki nesilde Intel, işlemcinin tasarımında bulunan gofret-vari görünümü bu nesilde de korumuş ancak biraz yoğunluğunu azaltmış gibi görünüyor. Yeni nesil Raptor Lake işlemcisinin kutusu, şu anki nesil olan Alder Lake’in kutusundan biraz daha ince görünüyor. Ancak bunların dışında iki nesil işlemcinin de boyutu aynı gibi görünüyor.

Çin’deki WeChat gruplarında 13. nesil i9 Raptor Lake işlemcisinin kutusunun sızmasıyla birlikte ürünün çıkmaya hazır olduğu ve hatta çıkış tarihinin de yakınlaştığı düşünülüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/intel-raptor-lake-flagship-cpu-box-spotted-suggesting-its-close-to-release
16
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
2
1
1
0