2019'un 2. Çeyreğinde Google Pixel'in Satışları İki Katına Çıktı

20
3
3
2
0
Google'ın Pixel serisi kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Teknoloji devi Google'ın 2019 yılının ikinci çeyreğine ilişkin raporu, Piksel satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıktığını söylüyor.

Google mobil cihazlara yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladı. Tech Crunch'taki ilgili bir makaleye göre, Google CEO'su Sundar Pichai, 2019 yılının ikinci çeyreğine ilişkin Pixel cihazlarının satışları hakkında iyi bir haber verdi. Pixel serisi akıllı telefonların satışlarının “yıldan yıla 2 kattan fazla büyüdüğünü” söyledi.

google pixel 3a foto

Google'ın amiral gemisi Pixel 3xl'a göre daha uygun fiyatlı Pixel 3a'nın (399$) piyasaya sunulmasının bu yükselişe katkısının büyük olduğu söyleniyor. Ayrıca büyüme T-Mobile, Sprint, ABD Hücresel, Spectrum Mobile gibi ortaklıkların kurulmasına da atfediliyor.

Ancak daha önce ve şimdi hiçbir rakam açıklanmadı bundan dolayı bu sözde satış raporunun temelini gerçekten bilemiyoruz. Pixel 3a'nın amiral gemisi cihazlarının en önemli özelliklerini korurken daha uygun fiyatlı olduğu göz önüne alındığında satış rakamlarının artması mantıklı geliyor. Ayrıca öncekilerden farklı olarak, piyasaya sürdükleri telefonlarda büyük bir donanım problemi yaşamadılar, bu yüzden daha fazla insanın onu satın alması gayet normal.

google pixel 4 sızdırılan fotoğraf

Ekim'de çıkması beklenen Pixel 4 için de Google oldukça fazla çalışıyor. Sızan Pixel 4 fotoğraflarında ön kameranın yanında oldukça fazla sensör gözüküyordu. Pixel 4, 5.6-5.8 inç arasında bir ekrana sahip olacakken, Pixel 4 XL'ın 6.2-6.4 inç ekranı olacağı konuşuluyor. Ayrıca arka tarafında sol üst köşede “kare kamera” olacağına dair söylentiler de bulunuyor. Şimdilik Pixel 4a hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

Kaynak : https://androidcommunity.com/google-says-pixel-sales-doubled-in-q2-2019-20190727/
20
3
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
20
3
3
2
0