Yüksek Performanslı 2020 Model Cadillac CT5-V, Detroit’te Ortaya Çıktı

13
3
3
1
1
Cadillac’ın yüksek performanslı otomobili CTS-V’nin yerini alması amacıyla geliştirdiği otomobili CT5-V ortaya çıktı.

ABD’de otomobil endüstrisinin kalbinin attığı yer Detroit’tir. Şehrin NBA takımı bile ismini bu özellikten alır (Detroit Pistons), zaten Detroit Motor Şehri olarak bilinir.

Cadillac, otomobiller ile bu denli içli dışlı olan şehirde gerçekleştirilecek olan Detroit Grand Prix’i öncesi iki yeni modelini insanların beğenisine sundu. CT4-V ve CT5-V adlı iki model, New York Otomobil Fuarı öncesinde ilk defa burada insanların karşısına çıktı. İki otomobil sırasıyla ATS ve CTS modellerinin yerini alacaklar.

CT5-V, çift turboşarjlı, 3 litrelik V6 motora sahip. Bu motor, 355 beygir güç üretiyor. Aracın 10 otomatik vitesli şanzımanı var. Tercihinize göre arkadan itişli ya da dört çeker sürüş keyfi yaşayabiliyorsunuz. Araçta, verimliliği arttıran Aktif Yakıt Yönetimi sistemi de bulunuyor. Kullanılmayan silindirleri ‘gereksizse durdur’ mantığıyla devre dışı bırakan bir yapı bu.

Aracın dış görünüşü bir parça daha agresif. Çocukken arabaların ön kısmını surata benzetenlerden iseniz bu arabayı biraz kızgın bulabilirsiniz. Çerçeveler ve kenarlıklar, krom rengi yerine daha koyu ve mat bir renkle değiştirilmiş. Arka tarafta dört egzoz çıkışı yer alıyor. Aracın tekerlek boyu ise 19 inç.

Araçta elektronik hız sabitleyici ve GM’in Performans takip Yönetim sistemi bulunuyor. Elektronik yapı sayesinde seçebileceğiniz farklı sürüş modları oluyor. Manyetik Sürüş Kontrolü adlı yeni bir sistem de bu modelde standart olarak geliyor. Araç, aktif olarak sürücüyü kontrol ediyor ve şerit takip yardımı sağlıyor.

Cadillac'ın yeni otomobili, 2020 başlarında piyasada olacak. O güne kadar, New York Otomobil Fuarı gibi etkinliklerde bu arabaları daha çok görecek ve haklarında daha çok bilgi edineceğiz.

Kaynak : https://www.cnet.com/roadshow/news/2020-cadillac-ct4-v-ct5-v-debut/
13
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
13
3
3
1
1