'Gemi Gibi' SUV 2023 Ford Edge'in Tasarımı Resmen Paylaşıldı

5
3
1
0
0
Ford'un 2023 model SUV'u Edge'in fotoğrafları paylaşıldı. Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı, birkaç ay içerisinde piyasaya sürülecek bu otomobilin özelliklerini de açıkladı.

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı, ABD merkezli otomobil devi Ford ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Ford'un 2023 model SUV modeli Edge'in fotoğrafları paylaşıldı. Bu açıklama, Ford'un kısa bir süre içerisinde tanıtması beklenen SUV'unun neredeyse tamamen yenilendiğini ortaya koyuyor.

2023 model Ford Edge için paylaşılan resmi görüntüler, bu orta boy SUV'un ince bir far tasarımına sahip olacağını gözler önüne seriyor. Şerit LED yapıdaki ince far, oldukça iri bir şekilde tasarlanmış ızgara ile bütünleşmiş bir halde. Arka aydınlatmalara baktığımızda ise bagaj kapağının tamamen kaplandığını görüyoruz. Edge logosu da bu aydınlatma içerisine gömülmüş durumda. Aracın en dikkat çeken tasarım özelliği ise elektrikli kapı kolları. Gövdeye gömülü kollar, elektrik motorlu otomobillerdeki tasarımlara benzetilmiş.

Karşınızda 2023 model Ford Edge

Ford Edge

Ford Edge, fotoğrafta da görülebileceği üzere oldukça büyük bir SUV. Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'nın paylaştığı bilgiler, bu SUV'un tam 5 metre uzunluğunda olduğunu söylüyor. Araç 1.961 mm genişlik ve 1.773 mm yükseklik değerine sahip.

Ford SUV

Ford'un 2023 model SUV modeli, 248 beygir güç üreten 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motordan güç alıyor. Ancak bu motorun 0-100 km/s hızlanması veya maksimum hızı bilinmiyor. Ford tarafından yapılacak açıklamalar, bu bilinmezi de aydınlatacaktır.

edge

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı, Ford Edge'in iç tasarımını paylaşmadı. Aracın iç tasarımıyla ilgili bildiğimiz tek şey, 7 koltuklu olacağı. Ayrıca bu SUV'un fiyatı da gizemini koruyor...

Kaynak : https://www.motor1.com/news/603993/next-generation-ford-edge-china-reveal/
5
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
1
0
0