AMD Ryzen 7000 İşlemciler Daha Tanıtılmadan E-Ticaret Sitelerine Düştü: Fiyatları da Ortaya Çıktı!

17
2
2
1
1
AMD'nin merakla beklenen Ryzen 7000 serisi işlemcileri tam tarihi henüz bilinmiyor olsa da yakında resmi olarak tanıtılacak. Ancak Kanada'da bir e-ticaret sitesi, bu işlemcileri şimdiden ön sipariş için listelemiş durumda.

Her yılın son aylarında teknoloji firmaları yeni ürünlerini açıklıyor, bu durum artık sektörde 'standart' hale geldi. Yılın üçüncü çeyreğini ortaladığımız şu günlerde yeni ürünler için bol bol söylenti olması de haliyle normal.

Merakla beklenen yeni teknolojik ürünlere dair son sızıntı Kanada'dan geldi. Teknoloji meraklılarının hızlıca fark edip internette paylaşmaya başladığı üzere Kanadalı bir firma, AMD Ryzen 7000 serisi işlemcileri şimdiden listelemeye başladı.

AMD Ryzen 7000 serisi ufukta göründü

AMD Ryzen 7000 serisi

Öncelikle bu sitede yer alan işlemcilerin gerçekten stokta olup olmadığını bilmiyoruz. Üstelik fiyatlar da ilan yayınlandığından bu yana değişiklik gösterdi. Yani fiyat konusunda da görebildiğimiz rakamlar olsa da elde ettiğimiz kesin bir bilgi yok. Kanadalı firma sadece sansasyon yaratmak ve dikkat çekmek istemiş bile olabilir, yani gördüklerimize şüpheyle yaklaşmakta fayda var. 

Öte yandan listelerde yer alan modeller muhtemelen AMD'nin belirlediği satışa çıkacak modeller. Normal şartlar altında 15 Eylül'de yeni nesil işlemcilerin raflarda olmasının beklendiğini düşünürsek bu durumda gecikme olmayacak diyebiliriz.

Zen 4 mimarisine sahip Ryzen 7000 serisinin ilk örnekleri, daha önceki söylentilere uygun olarak Ryzen 9 7950X ve 7900X olacak gibi duruyor. Ayrıca listede dikkat çeken bir başka nokta da 7700X ve 7600X'i de görüyor olmamız. Bu da daha uygun fiyatlı sekiz çekirdek işlemciler isteyenleri sevindirecek bir haber. 

AMD, 29 Ağustos'ta bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte de yeni Zen 4 mimarili ürünleri tanıtılacak. Bu listelemede yer alan bilgilerin ne kadar gerçek olduğunu da muhtemelen o gün öğrenmiş olacağız. 

Kaynak : https://www.techradar.com/news/amd-ryzen-7000-cpus-listed-at-retailer-suggesting-launch-could-be-soon
17
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
17
2
2
1
1