Aston Martin, Yeni Logosunu Tanıttı (Deminden Şimdiye Geldik)

30
11
2
1
0
Aston Martin, bundan sonra piyasaya süreceği otomobillerinde kullanacağı yeni logosunu tanıttı. Sektördeki diğer isimler gibi Aston Martin de artık daha sade bir logo kullanacak.

Tasarladığı tüm modellerle otomobil tutkunlarının rüyalarını süsleyen Aston Martin, 2003 yılından beri kullanmakta olduğu logoyu yeniledi. Otomobil sektöründeki trendi takip eden ve tıpkı rakipleri gibi artık daha sade bir logo kullanacak olan Aston Martin, bu logoyla birlikte yeni bir dönemi de başlatmış oldu.

Logoyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, şirket COO'su Marek Reichman oldu. Reichman, "İnsanları markamıza aşık etmek, müşterilerimizin kalplerine ve zihinlerine erişmek için tasarlandığımız için, Aston Martin’de tasarlanan her nesnenin derin bir anlamı var ve amacı var. Aston Martin’de bütün nesneneler dürüstlük ve duyguyla yaratılıyor." ifadelerini kullandı. Aston Martin Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Stroll tarafından yapılan açıklamaya göre ise yeni logo, şirket için oyun değiştiren olay.

İşte Aston Martin'in yeni logosu

Aston Martin yeni logo

Aston Martin'in yeni logosundaki detaylara baktığımızda, bu logonun İngiltere'nin Birmingham kentindeki mücevher tasarımcıları tarafından hayata geçirildiğini görüyoruz. Şirket için sekizinci olan yeni logo, Aston Martin'in önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği spor otomobillerde aktif olarak kullanılacak.

Aston Martin'in bugüne kadarki tüm logoları

Aston Martin logo tarihi

Aston Martin'in 1920'de kullandığı logo

Aston martin ilk logo

Aston Martin'in kullandığı ilk logolardan bir tanesi, A ve M harflerinin iç içe geçmiş halinden oluşuyordu. 6 yıl aktif olarak kullanılan logo, 1927 yılında değişti.

1927 yılında, bugünkü logonun ilk temelleri atıldı

Aston Martin 1927 logo

Aston Martin, 1927 yılında yeni bir logo kullanmaya başladı. Bu logo, bugünkü kanat tasarımının temellerini atmıştı.

1930 yılında ise kanat tasarımı derinleşti

Aston Martin

1927'deki logoyu 3 yıl kullanan şirket, 1930 yılında ise kanatları iyiden iyiye derinleştirmişti.

1932'de kullanıma sunulan logo, kanatları bugünkü haline getirdi

Aston Martin

O yıllarda sık sık logo değişikliği yapan Aston Martin, 1932 yılında bugün de kullandığı açık kanat tasarımına geçiş yaptı. 

1954'te, şirketi satın alan David Brown ismi logoya eklendi

aston martin david brown logo

Aston Martin, 1954 yılında David Brown Limited tarafından satın alındı. Şirketin yeni sahiplerinin ilk hamlesi, yeni bir logo tasarlamak oldu. David Brown yazısının eklendiği logo, kanat tasarımını daha detaylı hale getirmişti.

1984 yılında yine el değiştiren Aston Martin, David Brown takısından kurtuldu

Aston Martin

Yıllar içerisinde bir kez daha el değiştirip William Willson liderliğindeki bir şirketin bünyesine geçen Aston Martin, 1984 yılındaki logosunda David Brown takısından kurtuldu. Ayrıca bu logoda kanat tasarımı da yenilenmişti.

2003'te ise sadeleşme başladı

Aston Martin 2003

2003 yılında bir kez daha güncellenen Aston Martin logosu, sadeleşme sürecini resmen başlattı. Bu güne kadar kullanılan logo, artık tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmış durumda.

Aston Martin'in son logosunu tanıttığı video:

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/599383/aston-martin-yeni-logo/
30
11
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
30
11
2
1
0