• Anasayfa
  • Oyun
  • Baldur's Gate 3'e Yeni Bir Güncelleme Geliyor

Baldur's Gate 3'ün Çıkış Tarihi ve Yeni Güncelleme Hakkında Açıklama Yapıldı

12
1
0
0
0
Geçtiğimiz sene ekim ayında erken erişime açılan rol yapma oyunu Baldur's Gate 3'ten yeni haberler var. Önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme alacak olan oyunun aynı zamanda çıkış tarihi hakkında da bir açıklama yapıldı.

RPG severlerin uzunca bir süre merakla beklediği Baldur's Gate 3, geçtiğimiz sene ekim ayında erken erişime açılmıştı. O tarihten beri pek çok güncelleme alan oyun, bir yandan oyunculardan gelen geri bildirimlerle bir yandan da oyuna entegre analiz sistemi ile geliştirilmeye devam ediliyor.

Oyundan gelen son haberler, yeni bir güncellemenin yolda olduğunu gösteriyor. 13 Temmuz tarihinde yayınlanacak olan yeni güncelleme ile geliştiriciler mekanik yeniliklere odaklanmış durumda. Aynı zamanda güncelleme ile birlikte oyunun arayüzünde de bazı değişiklikler olacak.

Tam sürümün çıkış tarihi henüz net değil:

Baldur's Gate 3

Larian Studios tarafından geliştirilen oyun, 6 Ekim tarihinde erken erişime açılmıştı ve geçen 9 ayda oyunun ne zaman yayınlanacağına yönelik net bir açıklama gelmedi. Larian Studios Başkanı Swen Vincke, oyunun tam sürümünün ne zaman çıkacağına yönelik yaptığı açıklamada yine net olmaktan kaçındı ve 'umuyorum ki 2022'de bir yerlerde' ifadelerini kullandı.

Ayrıca yakın bir zamanda oyunun bir güncelleme daha alacağı söyleniyor. Bu güncelleme ise 13  Temmuz'da gelecek güncellemenin aksine hikaye odaklı bir güncelleme olacak. Larian Studios şu an bir yandan bu yeni güncelleme üzerinde de çalışıyor ve çok geçmeden hikayeye dair geliştirmeler içerecek olan bu güncellemenin de yayınlanması bekleniyor.

Oyun Steam üzerinden erişilebilir durumda ve erken erişim fiyatı 249 TL. Dilerseniz buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasını, buraya tıklayarak da resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/baldurs-gate-3-will-release-hopefully-somewhere-in-2022/
12
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
1
0
0
0