Bill Gates, Pek Çok Ülkede Sessizce Tarım Arazileri Satın Alıyor: Peki 'Gezegeni İstila Ediyor' İddiasının Aslı Astarı Nedir?

8
5
3
1
0
Microsoft’un kurucusu Bill Gates, teknoloji dünyasında yaptığı devrimin ardından sağlık sektörüne de adım atmıştı. Peki ya Gates’in bir sonraki durağı olan tarım arazileri satın alımlarının amacı nedir?

Forbes’e göre 99,8 milyar dolarlık net servete sahip olan Bill Gates, komplo teoricileri tarafından pandemi döneminde şeytan olarak gösterilmişti.

Sahip olduğu topraklardan dolayı insanlar bu sefer de Bill Gates’i toprak hakimiyeti üzerinden vurmaya başladı. Peki Gates neden bu kadar çok toprak satın aldı?

Bill Gates’in çok fazla tarım arazisi var, peki bu araziler ne kadar büyük?

Tarım Arazisi

Dünyanın önde gelen milyarderlerinden olan Bill Gates, ABD’de ve gezegenimizdeki birçok ülkede tarım arazileri satın alarak gelecek için bir adım atıyor.

Bu adım, komplocular tarafından gezegenin istilası olarak gösterilse bile işin aslı öyle değil.

Öncelikle Bill Gates, ABD’nin tarım topraklarının yalnızca %0,03’lük bir kısmına sahip.

Bill Gates

2021 yılında Land Report tarafından yayımlanan rapora göre; Bill Gates, 242.000 dönümlük bir tarım arazisinin sahibi olarak görünüyor.

Amerika’da 895.300.000 dönümlük tarım arazisi bulunduğunu düşündüğümüzde, aslında Bill Gates'in sahip olduğu tarım toprağı oranının çok düşük olduğunu görüyoruz. Yani Bill Gates, sahip olduğu topraklarla bir tarım kaosu çıkaramaz.

Dünya, bir kişinin arazileriyle kaosa sürüklenmez. 

arazi

Sosyal medyada insanlar, kendilerini diğer insanlardan üstün görerek gizli oluşumları ortaya çıkardıklarını sanıyorlar. Bundan dolayı da bir kişi tarafından ortaya atılan bir iddia, büyük kitleler tarafından doğru olarak kabul görebiliyor.

Dünyada yüzlerce ülke var. Bu ülkelerin kendilerine göre sistemleri ve kontrol organları bulunuyor. Yani tek bir kişi, sahip olduğu toprak miktarıyla birlikte hiç bir yerde güçlerin değişmesine sebep olamaz.

Bill Gates, milyonlarca dolarını tarım arazilerine yatırmayı neden tercih ediyor?

Arazi

Bill Gates, en güvenilir yatırım araçlarından biri olarak olarak tarım arazilerini görüyor ve daha fazla para kazanmak için arazi satın alıyor.

Yatırım grubunun tercihinden dolayı tarım arazisi aldığını söyleyen Bill Gates, bunu bir tercih olarak yaptığını belirtiyor. Zenginler, farklı alanlarda paralarını değerlendirmeyi tercih ediyorlar. Birçok eski sporcu, emekli olduktan sonra basketbol ve futbol takımlarına büyük yatırımlar yapmıştı.

Teknoloji dünyasında devrimlere imza atan Bill Gates, parasını tarım arazileri satın alarak değerlendirmeyi tercih eden zenginler arasında bulunuyor.

Pandemi döneminde de Bill Gates, hedef tahtası olmuştu.

Bill Gates

Günümüz dünyasında insanlar neye inanmak istiyorsa ona inanıyorlar. Örneğin gezegenimizin düz olduğunu düşünmek isterse bir insan, buna inanmayı tercih edip gerçekleri kabul etmeyebiliyor.

Bill Gates de sağlık sektörüne yaptığı yatırımlarla birlikte pandeminin suçlusu olarak birçok komplocu tarafından hedef gösterilmişti. Komplolara inanmak yerine araştırmayı tercih etmek, yanlış bilgiden korunmanın en etkili yoludur.

Kaynaklar: Agfundernews, The Guardian

8
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
5
3
1
0