• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Samsung Galaxy S7 Edge, Durup Dururken Alev Aldı

Bir Samsung Galaxy S7 Edge, Durup Dururken Alev Aldı

26
16
7
6
4
Nijeryalı Bir Twitter kullanıcısının Samsung Galaxy S7 Edge telefonu, masada dururken kendi kendine alev aldı ve kullanılamaz hale geldi.

Nijeryalı bir Twitter kullanıcısı, dün akşam saatlerinde birkaç fotoğraf paylaştı ve sahip olduğu Galaxy S7 Edge’in masanın üzerinde dururken kendi kendine alev aldığını belirtti. House of Soares adlı kullanıcı, cihaz alev aldığında şarja bile bağlı olmadığını belirtirken, cihazı söndürmek için bir kova suyun içine attığını söyledi.

Söz konusu ‘patlamanın’ neden gerçekleştiği henüz bilinmese de tahribatın yoğun olarak cihaz gövdesinin alt kısmında gerçekleşmiş olması, batarya ile ilgili bir sorun oluşmuş olabileceği ihtimallerini güçlendiriyor. House of Soares’un tweetine yanıt veren Samsung Güney Afrika, olayı açıklığa kavuşturmak için kendileri ile iletişime geçmelerini talep etti.

Muhtemelen Samsung, cihazın neden patladığını tespit etmek üzere incelemek için söz konusu Galaxy S7 Edge’i sahibinden talep edecek ve başta batarya olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf üretici tarafından üretilmiş parça olup olmadığını kontrol edecek. Samsung’un konuyla ilgili bir soruşturma başlattığı düşünülüyor.

Lityum-İyon pil kullanan bütün cihazların patlama ihtimali bulunuyor. Fakat Galaxy Note7 faciasından bu yana alev alan Samsung akıllı telefonlar daha fazla dikkat çekiyor. Galaxy S7 Edge, Samsung’un son yıllardaki en popüler amiral gemilerinden biri olmuştu ve Galaxy S10’unun tanıtılması ile birlikte üçüncü yaşını doldurdu.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/samsung-galaxy-s7-allegedly-explodes-even-without-being-connected-to-a-charger-525416.shtml
26
16
7
6
4
Emoji İle Tepki Ver
26
16
7
6
4