Çin'den ABD'ye Misilleme: Game of Thrones'un Final Bölümü, Ülke Genelinde Yasaklandı

122
29
10
10
4
Çin’in ABD ile olan ticari savaşı sonucunda Game of Thrones’un final bölümü Çin'de yasaklandı.

Game of Thrones final bölümü gelmiş olabilir ancak hikâye henüz bitmedi. En azından Çin’de öyle. HBO’nun projelerinin Çin’de gösterilmesini sağlayan Tencent Video, popüler dizinin Pazartesi günü yayımlanan finalini göstermedi. Bunun yerine ekranda ‘iletim problemi’ tarzında bir mesaj belirdi ancak HBO bunun Çin ile ABD’nin ticari savaşından kaynaklandığını düşünüyor.

CNN’e yapılan açıklamada, birinci sınıf uydu hizmeti içerik iletiminde herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Şirketin sözcülerinden birisi de Wall Street Journal’a Tencent’in bu hareketinin ticari savaştan kaynaklandığını belirtti. Çin’in nüfusu baz alındığında, bu olay HBO’ya büyük miktarda gelir kaybettirebilir.

Trump yönetimi, Çin ile ticari savaşı uzun bir süredir sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Trump, Çinli telekomünikasyon şirketlerinden ürünlerin satışını ve kullanımını yasaklamak için yeni bir yürütme emri imzaladığında işler daha da büyüdü. Intel, Qualcomm ve Google gibi teknoloji devleri, Çin ile olan işlerini kestiler. Yani anlaşıldığı gibi bu savaştan birçok şirket, dünya devi olsalar bile kötü etkileniyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/05/20/game-of-thrones-finale-blocked-in-china-due-to-trade-war/
122
29
10
10
4
Emoji İle Tepki Ver
122
29
10
10
4