TikTok'un En Çok Para Kazanan İkilisi, TikTok'u Neredeyse Satın Alacaklarını Açıkladı

21
5
3
2
0
TikTok'un en çok kazanan iki ismi olan D'Amelio kardeşlerin ailesi, platformu neredeyse satın alacaklarını açıkladı.

İçerik üreticilerinin en büyük gelir kapılarından biri olan TikTok, ABD’de genel bir yasağın eşiğinde durmaya devam ediyor. Yasağın Çin ile yaşanabilecek en ufak bir sürtüşme uzaklığında olan TikTok hakkında bugün oldukça ilginç haberler geldi.

Yıllar boyunca TikTok’un en çok kazanan içerik üreticileri olan Charlie D’Amelio ve Dixie D’Amalio kardeşlerin ailesi, TikTok’u tamamen satın almak istemiş. Çok kısa süre sonra belgeselini izleme potansiyelimizin olacağı bu olay, bildiğiniz üzere gerçekleşemedi.

TikTok’un devleri, platformu satın almaktan vazgeçti:

tiktok

D’Amelio ailesinin babası Marc D’Amelio, 18 Nisan’da Twitter’dan paylaştığı açıklamada “TikTok'u satın almak için bir grup yatırımcıyı bir araya getiriyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Fakat üç gün içinde bu fikrinden döndü.

İçerik Üretici Ekonomi Zirvesi’nde gazetecilerin sorusunu yanıtlayan D’Amelio, artık bu fikrin masada olmadığını açıkladı. Nedenini ise basitçe şu şekilde paylaştı:

“Çok pahalı.”

60 milyar dolar değer biçilen TikTok’u satın almak elbette her yiğidin harcı değil. Ancak D’Amelio, kendilerinin bu güçte olduğunu da şu sözlerle yineledi: 

“D'Amelio Brands için çok para topladık ve bunu yapacak bağlantılarımız var.”

D’Amelio ailesi, yaklaşık 8 ay önce kendi krallıkları olan D’Amelio Brands girişimini kurmuştu. Şirket, 6 milyon dolarlık tohum yatırım almıştı. Şirketin faaliyetlerinin ise kendi moda, güzellik ve yaşam tarzı ürünleri geliştirmek olduğu paylaşılmıştı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/04/20/the-damelio-family-wont-buy-tiktok-but-they-thought-about-it/
21
5
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
21
5
3
2
0