Tiktok’da 10 Milyondan Fazla Görüntülenen Drake ve The Weeknd’in Yeni Şarkısı, Aslında Bir Yapay Zeka Ürünü!

21
5
2
2
0
Dünyaca ünlü müzisyenler Drake ve The Weeknd’in “Heart on My Sleeve” isimli şarkısı Spotify’da 250 binden fazla dinlendi. Tiktok da ise 10 milyondan fazla görüntülenmeye ulaştı ancak parça aslında iki sanatçıya da ait değil.

Son dönemlerde yapay zekanın gelişimi ile ilgili tartışmalar sürerken geçtiğimiz gün bir yapay zekanın ortaya çıkardığı bir resim, Sony Fotoğrafçılık Ödülleri’nde ödül kazanmıştı. Şimdi ise bu teknoloji, dünyaca ünlü müzisyenler Drake ve The Weeknd adına bir şarkı ortaya çıkardı. 

“Heart on My Sleeve” isimli şarkı, "Ghostwriter" adını kullanan bir sanatçı tarafından yapay zeka kullanılarak oluşturuldu. Parça, Spotify’da 250 binden fazla dinlenirken, Tiktok’da ise 10 milyondan fazla kez görüntülenme elde etti.

Yapay zekanın sesleri kopyaladığı şarkı milyonlara ulaştı!

Öncelikle geçtiğimiz günlerde bir kişi, Drake’in “Ice Spice” şarkısındaki sesini kopyalayarak şarkıyı seslendirdi. Bunun üzerine ise ünlü sanatçı Instagram hesabı üzerinden parçayı paylaşarak “Bu bardağı taşıran son damlaydı” diye yazdı.

Ancak aynı hafta, bilinmeyen bir Tiktok kullancısı (ghostwriter977), The Weeknd ve Drake’in yer aldığı yapay zeka tarafından üretilen şarkıyla viral haline geldi. Ghostwriter'ın kim olduğu şu an için bilinmiyor ancak yapay zeka ile oluşturulan "Heart on My Sleeve" şarkısı daha şimdiden milyonlarca kişi tarafından dinlendi.

Şarkı önce Spotify ardından ise Apple Music’e de yüklendi. Bir anda viral haline gelen şarkının bir yapay zekanın ürünü olduğunun anlaşılmasının ardından ise parça, her iki platformdan da kaldırıldı. 

Drake ve The Weeknd’den ise konuyla ilgili henüz bir yanıt gelmedi. 

Yapay zeka tarafından oluşturulan "Heart on My Sleeve" isimli şarkıyı dinlemek için;

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/04/17/uh-oh-an-ai-generated-song-by-drake-and-the-weeknd-went-viral/
21
5
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
21
5
2
2
0