Devasa Yatırım Yönetimi Şirketi, Bitcoin İçin Özel ‘Fon’ Kurduğunu Açıkladı: Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi?

3
2
1
1
0
Trilyonlarca dolarlık varlık yöneten yatırım yönetimi firması BlackRock, bir özel fon başlattığını açıkladı. Bu hamlenin, ABD'deki kurumsal müşterilerinin spot BTC'ye yatırım yapmasını sağlamak için olduğu belirtildi. BlackRock'ın açıklamaları, Bitcoin'i de etkiledi.

Geleceğin teknolojilerinden biri olarak nitelendirilen kripto paralar, her gün yeni haberlerle gündeme geliyor. Kripto para borsası son zamanlarda büyük düşüşler yaşasa da birçok dev şirketten hamleler gelmeye devam ediyor. Şimdi dev ABD merkezli yatırım yönetimi şirketi BlackRock’tan bir Bitcoin (BTC) adımı geldi.

Alanında dünyanın en büyüğü olan şirket, 4 Ağustos günü kurumsal yatırımcıların kripto paralara yatırım sağlamak kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurma kararı almıştı. Bu ortaklığın, ilk etapta yalnızca lider kripto para birimi Bitcoin’i kapsayacağı belirtilmişti.  BlackRock, bunun ardından şimdi de ABD’deki kurumsal müşterilerinin spot BTC’ye yatırım yapmasını sağlamak için özel fon başlattı.

Müşterilerden Bitcoin için büyük talep

Bu fon, 10 trilyon dolara yakın varlık yönettiği belirtilen şirketin direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapılmasını sağlayacak ilk hizmeti olarak kayıtlara geçti. Ayrıca şirketin, borsadaki düşüşe rağmen müşterilerinden bu teknolojilere erişim konusunda çok fazla talep aldıklarını da açıklamalarına ekledi.

Bunların yanı sıra BlackRock, Bitcoin’in en eski ve en büyük kripto varlık olduğunu vurgulayarak müşterilerinin birinci ilgi konusu olduğuna dikkat çekti. Ayrıca şirket, BTC madenciliğinde sürdürülebilirlik konusunu incelediklerini kaydederken blok zinciri, stablecoin, kripto varlıklar gibi müşterilerine fayda sağlayacak konuları da araştırdıklarını aktardı.

BlackRock’un fon başlatması Bitcoin’de son günlerde yaşanan yükselişin devam etmesini sağladı. Lider kripto para birimi, açıklamaların ardından 24,800 dolar civarlarına ulaşarak son zamanlardaki en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 24.490 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : https://uzmancoin.com/10-trilyon-dolarlik-blackrocktan-ozel-bitcoin-fonu-geldi-resmi-aciklama/
3
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
1
0